83-227-0827-0
film, teatr, malarstwo, literatura
Edyta

Jest to wybór pism krytycznych Autora, poświęconych różnym dziedzinom i aspektom szeroko rozumianej kultury. Składają sie nań zarówno teksty prezentujące wybrane zagadnienia z zakresu filmu, teatru, malarstwa czy literatury, jak i prace o charakterze przekrojowym. Odsłaniają one m.in. mechanizmy i procesy towarzyszące kreowaniu i funkcjonowaniu kultury w życiu społeczności. Tom niniejszy stanowi kontynuację opublikowanego w 1994 r. Raptularza krytycznego - głównie ze względu na podobieństwo stawianego przed nim celu oraz kryteriów determinujących charakter jego kompozycji. Rozległy zasób podejmowanych zagadnień, wartość poznawcza oraz ciekawe i różnorodne formy dyskursów - czynią lekturę Notatnika półprywatnego nader interesującą i pożyteczną.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca