Kwarantanna

opowiadania wojna cenzura
literatura piękna
978-83-07-03196-5
opowiadania wojna cenzura

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2019/05/wodzimierz-odojewski-kwarantanna.html

Ciężka. Dająca do myślenia i myślenia podczas lektury wymagająca. Ukazuje niesamowite spojrzenie na świat. Pisana w sposób specyficzny, ale warty docenienia.

Kilka świetnie napisanych opowiadań.Czasami nie wiadoma w którym świecie przebywa narrator.Świetne opisy przyrody.Ksiązkę kupiłem w namiocie z tanią ksiązką w Białogórze.

Książka trudna i nie dla każdego. Bardzo wymagająca. To trzeba zaznaczyć na wstępie. Zbiór opowiadań o niesamowicie długich i złożonych zdaniach, z których jedne zachwycają, inne trochę nużą, bo dla mnie - jako czytelnika - nie wszystkie były zrozumiałe. Pewnie wynika to z pokolenia, do którego należę - nie pamiętam i pamiętać nie mogę lat 50. ubiegłego wieku. A większość...

Dyskusje

• Polska