Polowanie na lisa

Wydawnictwo: Media Rodzina
Ravjakten
sąsiad, lis, polowanie
Edyta

Trzecia książeczka z serii "Pettson i Findus" opowiada historie niecnych zamiarów sąsiada Gustavssona, który zamierza zapolować na kręcącego się po okolicy łakomego lisa. Bohaterowie przyłączają się do sąsiada, ale ich plany są nieco inne. Używając dość wyjątkowych metod, zamierzają odstraszyć zwierzaka! Czy im się uda i kogo tak naprawdę wystraszą - dowiecie się, zaglądając do "Polowania na lisa". Nie przegapcie ilustracji!

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

vandenesse | 2012-05-26
Przeczytana: 26 maja 2012

Nie mogłam oprzeć się zakupowi kolejnej książki o przygodach staruszka Pettsona i jego kota Findusa. Żyją sobie oni w małym gospodarstwie, mają kilka kur, zapas drewna a w szopie znajduje się wszystko, co potrzebne. Nieczęsto ich ktoś odwiedza i Pettson uważa, że tak jest dobrze. Ale pewnego dnia sąsiad ostrzega ich przed grasującym w pobliżu lisem - biedne kury są w niebezpieczeństwie - trzeba coś na to poradzić. Nie można przecież dopuścić, żeby cokolwiek zakłóciło kurom ich popołudniową herbatkę :) Pomysł na lisa mają świetny i wynikło z tego niezłe polowanie... tyle, że nie na lisa :)
Myślę, że książki o Pettsonie i Findusie to jedna z najlepszych serii dla dzieci. Ilustracje są tak cudne, że ja - stara baba - z błyskiem w oku przyglądam się pół godziny każdej stronie. A jak ktoś z dorosłych czuje, że ma hopla na punkcie książek dla dzieci, to polecam z czystym sercem - staruszek Pettson i kot Findus na pewno podbiją wasze serca.

Krzysiek | 2013-04-18
Przeczytana: 2012 rok

Książeczki o Pettsonie i jego kocie Findusie to wspaniała rozrywka dla dzieci. Sam przetestowałem na sobie i swoich synkach.

Maya | 2014-03-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Nie będziesz polować na lisy..." weszło do kanonu naszych domowych powiedzonek :)

Dorota Lewandowicz | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci