Polowanie na lisa

Okładka książki Polowanie na lisa
Sven Nordqvist Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pettson i Findus (tom 3) literatura dziecięca
26 str. 26 min.
2007-01-01
2007-01-01
26 min.
Barbara Hołderna
sąsiad lis polowanie pettson i findus sven nordqvist zwierzęta literatura dla dzieci dla dzieci

Kolejna książka z tej serii którą czytaliśmy. Tym razem nasi bohaterowie zmagają się z lisem który zagraża kurom. Syn w pewnym momencie płakał bo nie chciał by liskowi stała się krzywda. No i minus za bardzo malutkie literki. Po całym dniu ciężko się czyta dziecku

Świetna książka. Skoro u dorosłych tak rozkręca wyobraźnię, to aż strach pomyśleć co robi z dziecięcą wyobraźnią. Moja córcia uwielbia całą serię a ja uwielbiam czas spędzony z nią, Pettsonem i Findusem. Jak się okazuje można zamiast lisa upolować np. "łosia" (jak przeczytacie to się zorientujecie o kim mowa). Polecam wszystkim myśliwym oryginalne metody polowania :-D

Kocham Pettsona i Findusa. Duet idealny. 😀 Ich świetne pomysły, które zazwyczaj nie wychodzą tak, jak sobie to zaplanowali. I te... kury. Można płakać ze śmiechu. Ilustracje są wprost zachwycające. Gorąco polecam całą serię zarówno małym, jak i dużym czytelnikom. Dobra zabawa gwarantowana. 😂

Na półkach: , , , , ,

Nie mogłam oprzeć się zakupowi kolejnej książki o przygodach staruszka Pettsona i jego kota Findusa. Żyją sobie oni w małym gospodarstwie, mają kilka kur, zapas drewna a w szopie znajduje się wszystko, co potrzebne. Nieczęsto ich ktoś odwiedza i Pettson uważa, że tak jest dobrze. Ale pewnego dnia sąsiad ostrzega ich przed grasującym w pobliżu lisem - biedne kury są w niebezpieczeństwie - trzeba coś na to poradzić. Nie można przecież dopuścić, żeby cokolwiek zakłóciło kurom ich popołudniową herbatkę :) Pomysł na lisa mają świetny i wynikło z tego niezłe polowanie... tyle, że nie na lisa :)
Myślę, że książki o Pettsonie i Findusie to jedna z najlepszych serii dla dzieci. Ilustracje są tak cudne, że ja - stara baba - z błyskiem w oku przyglądam się pół godziny każdej stronie. A jak ktoś z dorosłych czuje, że ma hopla na punkcie książek dla dzieci, to polecam z czystym sercem - staruszek Pettson i kot Findus na pewno podbiją wasze serca.

Książeczki o Pettsonie i jego kocie Findusie to wspaniała rozrywka dla dzieci. Sam przetestowałem na sobie i swoich synkach.

"Nie będziesz polować na lisy..." weszło do kanonu naszych domowych powiedzonek :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wedlug mnie najlepsza z calej serii - wracmy do niej bardzo czesto. Rewelacja.

Wedlug mnie najlepsza z calej serii - wracmy do niej bardzo czesto. Rewelacja.

Dodaj cytat z książki Polowanie na lisa