Córki wkraczają na scenę

Okładka książki Córki wkraczają na scenę Joanna Philbin
Okładka książki Córki wkraczają na scenę
Joanna Philbin Wydawnictwo: Bukowy Las literatura dziecięca
literatura dziecięca
The daughters take the stage
Bukowy Las
2012-03-16
2012-03-16
978-83-62478-51-4
Ewa Pater-Podgórna
córki córki wkraczają na scenę Hudson Jones Lizzie Summers Carina Jurgensen

Świetna lektura, niesamowita fabuła pełna emocji. Genialna historia dziewczyny, która walczy ze swoją nieśmiałością, którą w sobie ma mimo wiecznego życia w świetle sławy przez swoją matkę, która uważana jest za królową popu. Rodzicielka pragnie, by zrobić z Hudson młodszą wersje siebie, a córka wszystko musi znosić, a jednocześnie uczyć się jak posiadać własne zdanie przy matce, która ciągle narzuca jej swoje. W książce jest pięknie opisana siła przyjaźni między Hudson, a jej dwiema przyjaciółkami, które zawsze gdy tylko mogą to są przy niej i jej pomagają. Idealnie opisane losy dziewczyny, która chce samodzielnie robić to co kocha, bez pomocy matki. Uwielbiam tę książkę.

Na kilka wieczorów przeniosłam się w świat ludzi bogatych, widzianych oczami nastolatek. I wystarczy!

Już jakiś czas temu mineła moja ochota na czytanie książek dla nastolatek, tak więc siłą rzeczy nie kupywałam ich już od jakiegoś czasu. Jednakże ta oto książka wpadła mi w ręce zupełnie przypadkiem kiedy to buszowałam w księgarni, a zobaczywszy, że kosztuje jedynie 9 zł oczywiście musiałam ją kupić. Ja łowczynia wielkich okazji. Tak czy inaczej zaskoczyła mnie i to pozytywnie. Oczywiście historia ta nie wyróżna się jakoś specjalnie wśród innych pozycji dla nastolatek, jest bohaterka Hudson, są jej cudowne przyjaciółki, wredna dziewczyna, która usilnie stara się zatruć Hudson życie. Jedyna inna rzecz to jej matka, która to jest sławną piosenkarką. I tu zaczyna się cała, nawet ciekawa historia. Oczywiście nie ma co spodziewać się wielkich mądrości, uniesien i tym podbnych. Od lekturka na popołudnie. Pomimo to jeśli uda mi się trafić na inne części tej opowieści, to chętnie po nie sięgne. Tym bardziej, że bohaterka nawet przypadła mi do gustu, dała się lubić. Dlatego polecam przedewszystkim dla nastolatek, chociaż dla tych starszych również. Przecież nie ma nic złego w oddaniu paru chwil po prostu miłej lekturze.

Ilość stron: 303

To druga książka tej autorki jaką przeczytałam, a także druga z serii o córkach. Podobnie jak pierwszą tą czyta się bardzo dobrze. Główną bohaterką jest Hudson. Razem z nią są również jej przyjaciółki: Carina i Lizzie. W pewnym wątku też Hillary. Przedstawiony jest wątek psychologiczny związany z Hudson, której matka jest piosenkarką. Jej córka również próbuje swoich sił w tym zawodzie. Treść bardzo mi się podobała. Polecam każdemu bez względu na wiek.

Ilość stron: 303

Książka bardzo fajna napisana prostym językiem. Bardzo szybko się czyta.

Książka bardzo fajna napisana prostym językiem. Bardzo szybko się czyta.

Szkoda że to ostatnia częśc książek Córki
Fajna , zabawna i szybka w czytaniu :D

Szkoda że to ostatnia częśc książek Córki
Fajna , zabawna i szybka w czytaniu :D

Świetna książka o Hudson, córce znanej piosenkarki Holly Jones. Pełna emocji książka, polecam :)

Przeczytanie tej książki zajęło mi trochę czasu, ponieważ nie trzymała w napięciu i kiedy kończyłam czytać, nie czułam potrzeby, aby do niej wrócić. Nie dzieje się w niej za wiele. Powiem krótko - może być.

Czytałam chyba dlatego, że głupio mi było przerwać w środku (po 2 części). Ogólnie czytało się szybko i przyjemnie, ale to taka typowo młodzieżowa książka, więc mogę zwyczajnie nie doceniać.

Książka opowiada historię dziewczyny, która miała wszystko. Od talentu do sławy, oprócz miłości. Miłości swojej matki. Jednego co tak naprawdę zawsze chciała.

• Młodzieżowe
  • Wymienię/Sprzedam
  • 52 książki (2016)

Dodaj cytat z książki Córki wkraczają na scenę