Gracias! Dziennik z Ameryki Łacińskiej

Wydawnictwo: Salwator
Gracias! a Latin American journal
83-60082-51-0
A--

Niniejszy dziennik jest osobistą relacją z sześciomiesięcznego pobytu autora w Boliwii i Peru. Został napisany, aby zachować ogrom wrażeń, uczuć i myśli, które każdego dnia wypełniały umysł i serce katolickiego księdza. Opowiada on o poznanych miejscach i ludziach, o nowych obserwacjach i perspektywach, o radościach i niepokojach. Pokazuje, dlaczego człowiek, który się modli, musi być blisko ubogich, poszukując zjednoczenia się z nimi w ich walce, oraz jak ludzie biedni z powodów religijnych, a także ekonomicznych i społecznych angażują się w swoją walkę. Książka polecana dla wszystkich, którzy chcą poznać losy kościoła w Ameryce Łacińskiej.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl