Wieczorem w domu. Dalsze rozważania nad przypowieścią o synu marnotrawnym.

Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk
Wydawnictwo: Znak
Home tonight.
978-83-240-1314-2
religia
emm

Książka Wieczorem w domu to zapis warsztatów, które Nouwen przeprowadził trzy lata przed wydaniem swojej najbardziej znanej książki Powrót syna marnotrawnego. Autor zorganizował je po długim okresie osobistego załamania i poświęcił swoim przeżyciom z tamtego czasu oraz analizie przypowieści o synu marnotrawnym i ilustrującemu ją obrazowi Rembrandta. Nouwen opisuje w tej książce postawy ojca i dwóch jego synów, zastanawia się, którą z postaw my najczęściej reprezentujemy, zaprasza, aby odnaleźć związek tej przypowieści z własnym życiem. Proponuje też ćwiczenia duchowe dla tych, którzy chcą rozwinąć swoją wiarę. To znakomita lektura na Wielki Post.

Małgosia | 2016-01-08
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam