Gdańsk w literaturze. Bibliografia od roku 997 do dzisiaj. Tom piąty: 1945-1979

Seria: Biblioteka Gdańska
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Gdańsk
A--

Bibliografia utworów polskich i zagranicznych poświęconych Gdańskowi, opublikowanych w latach 1945-1979 obejmuje zarówno dzieła literackie, jak i eseistyczne, reportaże, wspomnienia, nie wyłączając tekstów publikowanych w prasie. Każdy wpis uzupełnia adnotacja, zawierająca ogólne informacje na temat treści utworu, jego problematyki, czasu akcji, postaci, a przede wszystkim roli, jaką odgrywa Gdańsk, łacznie z wymienieniem miejsc (dzielnic, ulic) i obiektów (zabytków, instytucji). Książka stanowi unikatową pomoc dla wszystkich, którzy interesują się historią Gdańska i jego literackimi portretami.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl