Każdy przyniósł, co miał najlepszego

Seria: Świadectwa
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Wybór opowiadań Mieczysława Abramowicza, których bohaterowie, ludzie z kulturowego i narodowego pogranicza, wędrują przez labirynt Historii XX wieku od wojen światowych do współczesności. Autor, choć opisuje losy Polaków, Żydów i Niemców, lub po prostu gdańszczan, na tle wielkich wydarzeń tego zakątka Europy, skupia się na opowiedzeniu indywidualnych losów zwyczajnych ludzi, nieświadomych tego, że znaleźli się na zakręcie dziejów

fosia | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016