Zielony księżyc czyli Opowieść o Kuni Szawie

Wydawnictwo: Area
978-83-928494-1-4
Monika

Wyobraź sobie miasteczko w Polsce, w miasteczku hipermarket, przed hipermarketem parking, na parkingu wysepkę, na wysepce namiot, a w namiocie P., czyli Słodkiego Śmiecia. P. kontestuje zastany porządek, robi to z właściwą sobie dozą humoru i ciętych obserwacji. Pomimo odstręczającego wyglądu lgną do niego klienci hipermarketu, każdy z innego powodu, ale ostatecznie wszyscy oczekują na Kuni...

P. kontestuje zastany porządek, robi to z właściwą sobie dozą humoru i ciętych obserwacji. Pomimo odstręczającego wyglądu lgną do niego klienci hipermarketu, każdy z innego powodu, ale ostatecznie wszyscy oczekują na Kuni Szawę, choć mogą nie zdawać sobie z tego sprawy. Cichym komentatorem losów P. i jego rozmówców jest księżyc, zielony księżyc.

źródło opisu: nota wydawcy

Violetta Kaczyńska | 2016-11-01
Przeczytana: 29 października 2016

Jak niewiadome są dzieje i losy ludzi - bohater Pan "P" jest bezdomny, ale okazuje się, że oprócz kawałka ziemi, na którym stoi jego namiot, ma bardzo duży bagaż doświadczeń i poczucie humoru. Dla niego życie to dzień dzisiejszy, przeszłością się nie chwali, chyba, że w formie anegdot, a ma o czym opowiadać. Jest chyba szczęśliwy, że jest wolny, ale z drugiej strony, choć do tego się tak naprawdę to nie przyznaje, brakuje mu domu i bliskich, do których może się odezwać i o których może się troszczyć. Zielony księżyc - symbol czego co nie istniej ale również naszych marzeń.

Kamcix | 2012-09-17

Wygrałam książkę w konkursie. Na początku podchodziłam do niej trochę sceptycznie. W końcu, kiedy nie miałam co czytać, sięgnęłam po nią i .. doznałam szoku.
Książka niesamowita, nigdy bym nie pomyślała, że mnie tak wciągnie. Aż żałowałam, że jest tak krótka :)
Naprawde polecam !

Daniel | 2015-11-17
Przeczytana: 10 listopada 2015

Kto powiedział, że na parkingu musi być nudno? Kto powiedział, że bezdomny nie potrafi słuchać i sam nie ma dużo do powiedzenia? I kto powiedział, że bezdomny zawsze był bezdomnym, skazanym na alienację i stagnację? No właśnie nikt.

mariusz6 | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Lekko łatwo i przyjemnie czytało się tą opowiastkę o bezdomnym kpiarzu uprzykrzającym życie innym tylko dlatego, że sam żyje...

Agnieszka Nowak | 2014-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 września 2014

Jakby to napisać... książka lekka, przyjemna. Raczej opowiastka. O bezdomnym. Kiedy rozpoczęłam czytanie trochę na myśl przyszło mi "Czekanie na Godota", gdyż nawet P. na coś czekał. Pierwsze skojarzenie.

Myślę, że warto po nią sięgnąć. I mimo, że teoretycznie nic się w niej nie dzieje jest naprawdę ciekawa. Chodzi głównie o historie ludzi, ale w ciekawy a nawet nieco groteskowy, sposób jest pokazany konsumpcjonizm.

Umbra | 2016-11-22

Książka od przystanku do przystanku. Na jedną nie za długa podróż. Czy fajna...nie wiem. Uśmiechnęłam się kilka razy i ze dwa razy zamyśliłam. Trochę życiowa, nieco nostalgiczna ani przez chwilę nie była śmieszna. Warto sięgnąć choćby po to żeby poznać historię o Kuni Szawie.

Mateusz Turski | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Krótka powieść o czym? W sumie o niczym jak i o wszystkim. Bezdomny, który nosi na siebie piętno komunizmu i pogarda dla konsumpcjonizmu. A do tego zielony księżyc...

Robyn | 2011-08-24

Trochę nudna i praktycznie nic się nie dzieje. Opowieść o bezdomnym który zamieszkuje w namiocie na parkingu przed supermarketem.

Monika | 2010-12-29
Przeczytana: 18 grudnia 2010

nie podoba mi się. nie mój klimat, nie mój styl, nie mój rytm. poprostu nie moje.

Ophaal | 2015-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Krótka, w sam raz na jedno popołudnie. Zaskakująco ciekawa, fajnie się czyta.