Tajemnica Olmeków

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kontrowersyjne interpretacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Mystery of the Olmecs
tajemnice ludzkości,
hunter

Skąd w sercu Meksyku wzięły się olbrzymie bazaltowe rzeźby ? Skąd przybyli i dlaczego nagle zniknęli twórcy tych gigantycznych posągów?
Skąd czerpali niezwykle rzadki w Ameryce Środkowej i Południowej jadeit,z którego wykonywali swoje charakterystyczne ozdoby?

Sensej | 2017-05-01

Istnienia Olmeków nie uznawano oficjalnie aż do połowy XX wieku. Dziś wiemy, że była to najstarsza cywilizacja Ameryki Środkowej, znająca metalurgię, pismo i kalendarz na długo przed nadejściem Majów. David Hatcher Childress rozwiązuje zagadkę pochodzenia tego enigmatycznego ludu. Ujawnia zdumiewające podobieństwa pomiędzy sztuką i pismem Olmeków a zabytkami starożytnych Chin i Afryki. I przedstawia intrygujące dowody na to, że nie byli oni rdzennymi mieszkańcami Ameryki. Przybyli zza oceanu i byli przedstawicielami starożytnej cywilizacji, która istniała 4000 lat temu i obejmowała cały świat.

Oprócz tego Childress na marginesie omawia pewne dość kontrowersyjne znaleziska archeologiczne datowane na czasy p.n.e. albo I-II w. n.e. Autor stawia odważne pytania i nie boi się udzielać jeszcze śmielszych odpowiedzi np. w kontekście ogromnych wielotonowych głów olmeckich wojowników. W okolicy, gdzie odkryto te znaleziska nie znaleziono żadnych śladów po narzędziach... Więc jak je...

Mcdulka | 2012-02-22
Przeczytana: 17 lutego 2012

ksiazka na pewno wnosi nowe informacje, jednak moim zdaniem jest napisana w stylu "szukajacym sensacji"

Horesz | 2016-09-20
Lia | 2016-07-29