Mury i wyłomy czyli bariery i szanse

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (17 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
biznes, finanse

Autorka podejmuje w książce najważniejsze wątki wielkiej debaty globalizacyjnej a zasad równego handlu, żywności modyfikowanej genetycznie, ulicznej przemocy podczas antyglobalistycznych protestów, prywatyzacji ograniczającej powszechny dostęp do usług publicznych. Jest to mozaika esejów, ale wszystkie je łączy jedna silna teza: ruch antyglobalistyczny, który po 11 września miał zniknąć z mapy politycznej przerażonego terroryzmem zachodu, nie był efemerydą gnuśnych lat 90., jest trwałym elementem politycznego krajobrazu globalizującego się świata, rodzajem naprawdę nowej lewicy, która stała się konieczna, gdy lewica Blaire&a, Clintona, Schrödera (i Millera) przeszła ewolucję w stronę neoliberalizmu. Podobnie jak ruchy obywatelskie końca lat 60., ruchy (a raczej środowiska) antyglobalistyczne stają się polityczną retoryką nowego pokolenia i świata XXI wieku.

| 2014-11-18
Na półkach: (S) la unidad, Przeczytane

Wciąż dobre pióro, wciąż ważne tematy, ale dla tych co pierwszy raz sięgają po książkę zaangażowaną społecznie, to nie będzie optymalny wybór. To lektura weteranów "No Logo" i "Doktryny Szoku" i z pewnością dla nich czas z tą książką w ręku minie szybko i nie będzie stracony.

.:exile:.

Antagonista Esklaważu | 2015-03-27

Korporacjonizm to nie kapitalizm i nie ma czegoś takiego jak neoliberalizm, co więcej- nie ma nawet naukowej definicji tego terminu i posługiwanie się tym słowem jest oznaką albo złych zamiarów, albo marności umysłu.

marszalek984 | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016