Charon: Smok u wrót

Tłumaczenie: Konrad Majchrzak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czterech Władców Rombu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Charon: A Dragon at the Gate
83-86211-29-6
Świat Rombu Wardena
butterfly

Wzięli ciało Parka Lacocha, usunęli jego umysł, zastępując go umysłem najlepszego agenta Konfederacji. Następnie umieścili go na statku kosmicznym i zesłali na Charona - jeden ze Światów Rombu Wardena, z którego nie było powrotu. Tajemniczy endemiczny organizm infekował wszystko i wszystkich, uniemożliwiając życie po opuszczeniu Rombu. Charon był piekłem w sensie dosłownym. Znajdował się...

Charon był piekłem w sensie dosłownym. Znajdował się bowiem zbyt blisko swego słońca, a upalny i parny klimat, który tam panował, czynił życie nieznośnym - omal niemożliwym. Przedziwne bestie zamieszkiwały jego dżungle, ale jeszcze dziwniejszą od nich była grupa znana pod imieniem Czarna Magia, która spiskowała wraz z przebywającym na wygnaniu Władcą w celu przejęcia kontroli nad planetą.

Magia i czary były tam czymś realnym - były wszechobecne na Charonie. Kontrolowany przez czarownice i czarowników organizm wardenowski potrafił dokonać każdej sztuczki, o czym przekonał się Park Lacoch przemieniony w pół człowieka, pół bestię. Dopiero wtedy jego misja stała się autentycznie trudna...

Hubert | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Dla tych, którzy na tę stronę trafili przypadkiem - jest to trzecia część serii. W zasadzie można ją przeczytać przed "Lilith" i "Cerberem", ale pewne smaczki utrudniałyby pełne zrozumienie, tudzież przyjemność z czytania.

Swoją drogą... jaka to przyjemność? Tragedii może nie ma, pomysły na fabułę dość oryginalne - inna sprawa, że głupie. Literatura bardzo przeciętnych lotów, odwalona na pańszczyznę. Idealna byłaby np. jako dodatek do "Tiny" (o ile czytelniczki lubiłyby SF) albo do sprzedawania na dworcach kolejowych w roli książki na długą podróż ze Szczecina do Wrocławia. Ogólnie nie polecam jakoś szczególnie - chyba, że ktoś bardzo lubi SF i czuje ogromny głód jakiejś nieznanej sobie pozycji.

sumcio | 2016-02-20
stasio44 | 2016-02-07