Wysłannik z lustrzanego miasta

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Envoy from Mirror City
pamiętnik, autobiografia
hunter

Debiutująca pisarka, Janet Frame, uciekając przed koszmarami przeszłości, wyruszyła do Europy, by "poszerzyć swe horyzonty" i odnaleźć powołanie. W swych pełnych przygód wędrówkach przez Anglię, Ibizę i Andorę doświadczyła niezwykłej miłości oraz przyjaźni. Jednak Wysłannik z Lustrzanego Miasta - świata wyobraźni - czekając cierpliwie przy drzwiach, nigdy nie pozwolił jej zapomnieć o literackim powołaniu. Osiągnąwszy sukces, po siedmiu latach Janet Frame wróciła do Nowej Zelandii, krainy dzieciństwa, gdzie zaczęła pisać swą poruszającą historię.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Salma | 2012-01-05

Trzecia część autobiografii Janet Frame - po wcześniejszym beztroskim opisie dzieciństwa i relacji z czasów trudnych skojarzonych z chorobą psychiczną - jest opowieścią o wielkim odrodzeniu - powrocie do zdrowia (dosłownie i w przenośni), do radości z tworzenia. Książeczka jest, na szczęście, optymistycznym zakończeniem opowieści z początku smutnej i ponurej. Życie pisarki może inspirować - do akceptacji tego, co daje nam los, do nie zrażania się porażkami, do żywienia nadziei na lepsze jutro, a przede wszystkim do życia dniem dzisiejszym - bez oporów i bez strachu, bez pośpiechu - bo na wszystko nadejdzie odpowiedni czas.

Niedźwiedzica | 2016-02-25

książek: 2095