Opowiadania o krawędzi epok i czasów Johna Ronalda Reuela Tolkiena, czyli metafizyka, powieść, fantazja

Wydawnictwo: DiG
83-7181-278-7
Tolkien
Anka

Czy Władca Pierścieni i Silmarillion to jedne z wielu powieści fantasy, czy też wielkie XX-wieczne eposy, współczesne wersje Iliady i Eneidy? Czy Tolkienowska mitologia jest tylko baśnią dla dorosłych, czy też odkrywa przed nami zapomniane prawdy przedchrześcijańskich religii Celtów, wikingów, Germanów i Słowian? Jak powstawały dzieła wybitnego oksfordczyka i czym było tajemnicze źródło Q? Poszukiwanie odpowiedzi na pytania, jakie stawia w swej książce znany badacz twórczości Tolkiena i tradycji retorycznej, połączy wszystkich - entuzjastów i przeciwników popularnej ekranizacji trylogii o Szalonym Hobbicie Bilbo Bagginsie oraz jego towarzyszach, elfach, królach i magach.

źródło opisu: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=194

źródło okładki: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=194