Baśń – oralność – zagadka. Studia i materiały. Tom I.1

Wydawnictwo: DiG
Tolkien, baśń, zagadka
Anka

Tom zawiera trzy studia; poświęcone są one baśni, kwestiom oralności oraz opisowi zagadki jako pewnej formy wypowiedzi m.in. właśnie w baśni. Dwa wątki łączą te prace: pierwszym są przykłady zaczerpnięte z dzieł Johna Ronalda Reuela Tolkiena, drugim bardzo nieśmiało, ale jednak przywoływana retoryka, jako pewna wspólna podstawa metodyczna zastosowana przy opisie analizowanych zjawisk. Przedstawiane prace powstały w ramach tematów realizowanych w Pracowni Badań Historii i Teorii Retoryki, która działa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Tom zapoczątkowuje serię wydawniczą przygotowywaną przez Pracownię Badań Historii i Teorii Retoryki oraz Wydawnictwo DiG.

źródło opisu: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=558

źródło okładki: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=558