Gloria Olivae

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-34-7
popularnonaukowa
Kamila

Ewangelia Judasza to potoczna nazwa, zapisanego w języku koptyjskim, gnostyckiego tekstu. Apokryf ten opisuje ostatnie dni i godziny przed pojmaniem Jezusa. Najistotniejszą wartością tego tekstu jest informacja, że Judasz w istocie nie zdradza Jezusa, ale wydaje go na jego własne życzenie. Prawda, że w dość istotny sposób zmienia to nasze spojrzenie na męczeńską śmierć Chrystusa? Tekst...

Tekst ewangelii ogłoszono szóstego kwietnia 2006 roku, zaś niniejszą książkę skończyłem pisać dokładnie dwudziestego drugiego lipca 2004 roku. Pojawia się pytanie, skąd właściwie przyszła mi do głowy myśl o mistyfikacji zdrady oraz jak znalazłem odpowiedź nie tylko na to, ale na szereg innych pytań, pozostających do tej pory w mroku tajemnicy. Razem z Gloria Olivae odkryj sekrety Neandertalczyka, Genesis, Arki Noego, Judaizmu, Islamu, Chrześcijaństwa, Buddyzmu, Muru Chińskiego, egipskich piramid, masonerii, alchemii, Różokrzyżowców czy Kabały.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2011

źródło okładki: http://novaeres.pl