Bardzo ilustrowana historia malarstwa

Tłumaczenie: Dorota Graboń
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bardzo ilustrowana historia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Papilon
The Story of Painting
malarstwo
popularnonaukowa
ola

Książka ta przestawia dzieje malarstwa od czasów najdawniejszych po najnowsze, od rysunków na ścianach jaskiń po arcydzieła współczesnych artystów. Znajdziesz w niej mnóstwo fascynujących opowieści i sekretów malarskich. Dowiesz się między innymi, jak starożytni Grecy wytwarzali wodoodporne farby, kim byli ikonoklaści i dlaczego niszczyli obrazy. Być może uda Ci się rozwiązać zagadkę tajemniczego uśmiechu Mony Lisy... W serii ukazała się również książka Bardzo ilustrowana historia wynalazków.

źródło opisu: Papilon, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Monka | 2012-05-27
Przeczytana: 27 maja 2012

Bardzo fajne i przystępnie napisane kompendium wiedzy.

jovika | 2014-12-01

świetna ilustrowana książka, która wszystkim przybliży tajniki nie tylko mieszana farb, ale i stosowania różnych technik na przestrzeni wieków. polecam dla tych mniej zaawansowanych w świecie sztuki.
tę książkę można potraktować jako trampolinę do dalszych wojaży ze sztuką.

Nikola R | 2014-07-08

Książka dostarczająca wiedzę o historii malarstwa począwszy od prehistorii do dnia dzisiejszego. Kto chcę poznać ją od początku i zrozumieć, jest to dla niego idealna kopalnia informacji. Książka jest napisana w bardzo prosty sposób i nawet 7-latek może wszystko zrozumieć. Pomagają w tym ilustracje i przypisy. Naprawdę świetna!

Daniel Sługocki | 2012-11-13

Bardzo przystępnie i ciekawie opisana książka,a na dodatek krótko i na temat.Świetna!

Olinek | 2012-02-14

Bardzo sympatyczna książka :)

Agata | 2015-11-26
Blanka | 2015-07-02