Ukradzione dziecko

Murder in the Heartland
morderstwo, zbrodnia, fakty
literatura faktu
adorable

Najbardziej niepokojący i poruszający opis morderstwa od czasów “Z zimną krwią” Trumana Capote! Książka opowiada skomplikowaną historię Lisy Montgomery, która została oskarżona o zamordowanie z zimną krwią kobiety w 8 miesiącu ciąży. Lisa urodziła czworo dzieci i uznała, że więcej nie chce. Poddała się zabiegowi, który wykluczał ponowne zajście w ciążę. Jednak po jakimś czasie zaczęła mieć...

Książka opowiada skomplikowaną historię Lisy Montgomery, która została oskarżona o zamordowanie z zimną krwią kobiety w 8 miesiącu ciąży. Lisa urodziła czworo dzieci i uznała, że więcej nie chce. Poddała się zabiegowi, który wykluczał ponowne zajście w ciążę. Jednak po jakimś czasie zaczęła mieć obsesję na tym punkcie. Po drodze rozpadło się jej małżeństwo z Carlem, który miał już dosyć jej trudnego charakteru, kłótni i bycia manipulowanym. Lisa bardzo chciała urodzić dziecko drugiemu mężowi, który nie znał prawdy o jej bezpłodności.

W końcu wymyśliła, jak osiągnąć cel…

W grudniową noc 2004 roku operatorka policyjna w hrabstwie Nodaway w stanie Missouri odebrała zgłoszenie zszokowanej kobiety, która znalazła swoją 23-letnią ciężarną córkę w kałuży krwi na podłodze salonu.

Najbardziej wstrząsające było to, że nienarodzone dziecko umierającej kobiety zostało brutalnie wycięte z jej brzucha.

Prawie trzysta kilometrów dalej, w Melvern, w stanie Kansas, Lisa Montgomery chwaliła się pięknym noworodkiem, którego z dumą przedstawiała jako własne dziecko. Jedni podzielali jej podekscytowanie, w innych wzbudziło ono podejrzenia. Tymczasem stacje telewizyjne w całym kraju ogłaszały alert w poszukiwaniu nienarodzonego dziecka.

Zaktualizowana o ostatnie zaskakujące wydarzenia książka Ukradzione dziecko zagląda do dwóch idealnych amerykańskich miasteczek, które przerażająca zbrodnia zmieniła na zawsze. Przedstawiając wyjątkowe zeznania kluczowych świadków, członków rodziny oraz potencjalnych ofiar, które ledwie uniknęły podobnie makabrycznego losu, M. William Phelps snuje klasyczną amerykańską opowieść o niewyobrażalnym morderstwie i dążeniu do sprawiedliwości.

Książka zawiera 16 stron autentycznych wstrząsających zdjęć!

źródło opisu: Hachette Polska, 2010

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

ewa | 2013-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Wstrząsająca opowieść o potwornym morderstwie. Jak to możliwe, że ludzie potrafią być tak okrutni. Opowieść o dążeniu do sprawiedliwości. W książce niestety jest bałagan. Autor porusza wiele wątków, których nie kończy, a potem w dalszej części wraca ponownie do zagadnienia.

Kamcia08 | 2011-09-16
Przeczytana: 10 września 2011

Po książkę 'Ukradzione dziecko' sięgnęłam z przekonaniem, że czeka mnie kilka godzin tajemnic, dochodzeń i przypuszczeń, które towarzyszą każdemu dobremu kryminałowi. Dodatkowo zaciekawił mnie - a jednoczenie przeraził - fakt, że powieść powstała w oparciu o prawdziwe zdarzenia, które miały miejsce kilka lat temu. Niestety, książka bardzo mnie zawiodła już na początku, co nie wpłynęło korzystnie na odbiór kolejnych stron.

W książce nie możemy mówić o głównych bohaterach, bo nie jest jasno określone, kto jest tu najważniejszy. Akcja dotyczy kolejno wszystkich mniej czy bardziej ważnych postaci, zarówno osoby poszukiwanej przez policję, jej ofiary, czy wreszcie samych policjantów. Z jednej strony jest to pozytywny aspekt, bo każdego z osobna można dokładnie poznać.

Tym, co nie spodobało mi się w książce był język. Cała powieść opiera się na faktach, więc pozornie powinna być ciekawa. Niestety, autor potraktował książkę jako obszerne sprawozdanie, więc mamy tu nagromadzenie tzw....

catunga | 2015-09-30
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2015

Jeśli ktoś ogląda program "Prawdziwe zbrodnie", to wie czego się spodziewać, gdyż książka jest właśnie tego typu. Dla tych, którzy nie oglądają napiszę tylko, że nie należy się spodziewać kryminału z wartką akcją i zagadki "kto zabił", ponieważ książka jest właściwie opisem zbrodni, śledztw, pogłosek, plotek itp. Ja chciałam zrozumieć, co musi się dziać w głowie kobiety dokonującej takiej zbrodni.

MoniTomas | 2016-06-27

Miałam wrażenie czytając te ksiazke, ze autor napisał ja na sile byle by tylko była obszerniejsza. Bardzo ciekawy temat , niestety zle wykorzystany. Styl- masakra. Duży bałagan, mieszanie wątków, mnostwo zbędnych, nudnych i powtarzających sie niepotrzebnie szczegółów. Od samego początku nie zachęca do czytania. Wydaje mi sie, ze gdyby ksiazke skrócić o sto stron, byłaby ona bogata w treść i wciągała. Ledwo przebrnęłam przez te trzysta stron. Jestem rozczarowana.

dotaxa | 2013-08-24
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

W książce jest nieopisany bałagan, zawiera wiele wątków pobocznych. Autor przeskakuje z tematu na temat, jak mu się żywnie podoba. Zamiast początku, środka i zakończenia jest chaos, co autor próbuje tłumaczyć pod koniec opowiadania. Sama historia jest dość wstrząsająca, gdyby nie eksperymenty w stylu pisania byłaby całkiem udana. Warto podkreślić, że autor skupia się na przeżywaniu tego dramatu dwóch rodzin, bo nie tylko ta, co została ofiarą przestępstwa jest poszkodowana, ale dramat w jakimś stopniu przeżywa również rodzina morderczyni. Książka w formie sprawozdania.

beataj | 2011-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2011

Wstrząsająca. Że też może być tyle okrucieństwa w działaniu ludzi :(

Dusia | 2010-12-29
Przeczytana: grudzień 2010

Wstrząsająca,tym bardziej że na faktach!

dita | 2016-03-12

Książka, którą miałam ochotę rzucić po pierwszych stronach, przedstawia prawdziwą, okrutną zbrodnię, która nie powinna nigdy się wydarzyć. Jednak forma w jakiej jest napisana (streszczenie) zabiera jej chęć do czytania. Pojawia się sporo wątków pobocznych, w treści panuje chaos, przeczytałam bo przeczytałam, ale mimo, że lubię kryminały, to ten nie przypadł mi do gustu.

Weronika | 2011-09-14
Przeczytana: 2010 rok

Niesamowita, wstrząsająca książka. Autor bardzo dokładnie opisał przypuszczalne motywy, jakie kierowały morderczynią, przedstawił studium przypadku psychopatki.

Kamulka84 | 2011-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2011

Wstrząsająca historia pisana w stylu typowego amerykańskiego reportażu Discovery. Dużo istotnych faktów i bardzo dobrze zbudowany obraz sytuacji.