Katoucha - Sekrety top modelki

Seria: Pisane przez życie
Wydawnictwo: Hachette
Dans ma chair
literatura faktu

Była muzą Yves'a Saint Laurenta. Pracowała dla największych projektantów, jak Christian Dior, Christian Lacroix, Paco Rabanne, Emanuel Ungaro? Pierwsza czarnoskóra supermodelka na europejskich wybiegach ? Katoucha Niane opowiada o drodze do kariery i burzliwym życiu: rytualnym obrzezaniu w dzieciństwie, które pozostawiło trwałe ślady w jej psychice, ucieczce rodziny przed represjami politycznymi, molestowaniu przez wuja, sukcesach w Paryżu, atmosferze towarzyszącej pokazom, kolejnych mężach? Jej zdjęcia zdobiły okładki największych magazynów, a o eskapadach rozpisywała się prasa. Teraz sama postanowiła ujawnić sekrety. Odeszła w tajemniczych okolicznościach. 1 lutego 2008 wracała z przyjęcia- Miesiąc później znaleziono jej ciało.

Kotkad | 2015-10-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 października 2015

Jedna z książek które znalazły się w zakresie czytania tylko z tego powodu że syn mi spokoju w bibliotece nie dawał, krzycząc "mama ta będzie fajna". Tragedii nie było, nadal go do biblioteki zabiorę. Sama bym po tę autobiografię nie sięgnęła bo modelki i ich życie nigdy mnie nie interesowały. Niemniej po przeczytaniu książki część moich poglądów się utrwaliło a część zmieniło. Na pewno Katoucha nie była nudną osobą, Miała wady ale i zalety takie które z radością zobaczyłabym wśród swoich znajomych. Nie była to książka przeczytana na darmo, po raz kolejny w moim życiu pojawia się książka która wpływa na moją wizję świata i ludzi

Justyna Antoniewicz | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

Historia smutna i bardzo okrutna opowiada o Super modelce, cierpieniu...okrucieństwie które doświadczyła w swym życiu od dziecka miała ciężkie, smutne dzieciństwo w wieku 9lat poddawana została obrzezaniu,,była poniżana, krzywdzona przez swojego wuja dużo przemocy i krzywdy zaznała.
Uciekła ze swojego rodzinnego kraju żeby wyrwać się z koszmaru który zgotowała jej rodzina.
Marzyła by zostać światową Top Modelką występować na pokazach mody, odnosić sukcesy i marzenie jej się spełniło. Choć życie nie było usłane różami, szykanowania...ubliżania czuła na każdym kroku, dyskryminowali ją, za inny kolor skóry, że była czarna.
Potem poznała mężczyznę w którym się zakochała wydała na świat swoją córeczkę Amy i syna Alexandra ale dzieci nie były przy niej matce własnej oddała dzieci na wychowanie.
Później spotkała nastepnęgo faceta z którym miała dziecko,,i nagle zamknęli dom mody karierę skończyła.
Czytając tę powieść bardzo mnie poruszyła, wzruszyłam się..ile ta kobieta przeszła w swoim...

wiejskifilozof | 2012-09-24

Tylko , dla fanów modelek .

animar | 2012-07-04

Napiszę krótko... Taka sobie... Trochę nudna dla osób, które nie interesują się światem mody, ale można przeczytać. Jeden raz :)

złotówka | 2015-07-13

Ta książka była dosyć nudna, więc gdzieś w połowie po prostu ją odłożyłam.

Gatta | 2013-06-22

Ciekawa historia z życia wzięta. Pokazuje, że nie zawsze życie top modelek jest tak różowe, jak się wydaje. Dobrze się czytało, ale zgadzam się, że osobom nie interesującym się modowym światem może wydać się nudna. Mnie się podobała (z tychże powodów).

mania92 | 2014-05-19

Książka o prawdziwej historii a takie lubię najbardziej. Jednak można się szybko pogubić, przedstawionych jest dużo postaci z świata mody. Jeżeli ktoś nie interesuje się światem mody i top modelek może się zanudzić.

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2012-01-20
Na półkach: Na faktach, Przeczytane
Przeczytana: 20 stycznia 2012

genialna książka przedstawiająca jej życie nie ukrywając upadków i niepowodzeń. polecam

Maria_B | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Modelka opowiada całe swoje życie od dzieciństwa. Bardzo smutna historia. Polecan

CEBULA | 2012-10-05

szczerze mnie nudziła i po przeczytaniu 50 stron oddałam do biblioteki:)