Ameryka, Indianie, kolonizacja
przygodowa
Honorka22

„Opowiem wam, tak jak umiem, w jaki sposób Indianin pojmuje rzeczy. Biały człowiek posiada więcej słów na wyrażenie swoich poglądów, ale aby powiedzieć prawdę, nie potrzeba wielu słów...” JOSEPH - wódz plemienia Nez Perce rok 1979 PRZEDMOWA Do dzisiaj nie udało się dokładnie ustalić daty, od kiedy na kontynencie północnoamerykańskim postawił swą stopę pierwszy człowiek. Wśród...

JOSEPH - wódz plemienia Nez Perce rok 1979
PRZEDMOWA
Do dzisiaj nie udało się dokładnie ustalić daty, od kiedy na kontynencie północnoamerykańskim postawił swą stopę pierwszy człowiek. Wśród najwybitniejszych badaczy i uczonych wielu krajów panują na ten temat różne opinie i poglądy

Skąd przybywali, jaki był cel ich wędrówki, do jakiego ludu lub ludów należeli? Jak poprzez bezdroża Syberii znajdowali szlak wiodący właśnie ku owemu wąskiemu pomostowi lądowemu? Czy właśnie tego szlaku poszukiwali? Jaka siła popychała ich w tym kierunku?Czy wiedzieli w ogóle, że wkraczają na nowy kontynent i jakie wiązali z nim nadzieje i plany? Trudno odpowiedzieć dokładnie na wiele z tych pytań. Być może, na niektóre nigdy nie znajdziemy odpowiedzi.

źródło opisu: http://pl.scribd.com/doc/13834603/SatOkh-Gos-prerii

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Muhikons | 2012-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Przygody młodego wojownika szczepu Kiowa, przeplatane podaniami jego ludu. Nie jest to może najlepsza książka Sat-Okha, ale przyjemnie się ją czyta.

Monika | 2016-03-06
Stendar | 2016-02-08