Jezioro śmierci. Młody Orzeł

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Jezioro śmierci i Młody Orzeł to kolejne opowieści o losach znanych bohaterów książek Coopera Zwierzobójcy, zwanego też Sokolim Okiem, Nataniela Bumpo, Czyngaszguka... Pokazują one konflikt między pradawnymi właścicielami Ameryki Indianami, a pionierami, którzy próbują podbić nowe tereny i roszczą sobie prawo do gór, lasów, rzek, jezior...

mmesja | 2014-07-04
Przeczytana: lipiec 2014

Książka bardzo słabo napisana: tytuły rozdziałów opisywały całą akcję :/ (nie było potrzeby czytać treści rozdziałów, bo i tak było wiadomo co się stanie). Akcja toczyła się bardzo wolno, a postacie męskie, zamiast pokazywać hart ducha (jak w innych książkach o Indianach i Dzikim Zachodzie), cały czas się wzruszały, aż do znudzenia :/.

mariusz | 2012-09-20

Ksiązkę tę powinien docenić każdy interesujący sie losem indian amerykańskich oraz osoby lubiące na przykład muminkowego włóczykija;p

mexcoy87 | 2013-03-30
Przeczytana: 24 marca 2013