Długodystansowiec. Opowieść o Emilu Zatopku

Okładka książki Długodystansowiec. Opowieść o Emilu Zatopku Jean Echenoz
Okładka książki Długodystansowiec. Opowieść o Emilu Zatopku
Jean Echenoz Wydawnictwo: Noir sur Blanc literatura piękna
112 str. 1 godz. 52 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Le courir
Wydawnictwo:
Noir sur Blanc
Data wydania:
2010-11-04
Data 1. wyd. pol.:
2010-11-04
Liczba stron:
112
Czas czytania
1 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7392-334-8
Tłumacz:
Anna Michalska
Tagi:
sport czechy sportowiec
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
252
252

Na półkach:

Nie potrafiłem się od niej oderwać i przeczytałem raz, dwa. Jest zabawna i oddaje doskonale czasy - epokę Zatopka. To jest szuka tak lekkim piórem przedstawić biografię tego biegacza. Aż prosi się to zekranizować!

Nie potrafiłem się od niej oderwać i przeczytałem raz, dwa. Jest zabawna i oddaje doskonale czasy - epokę Zatopka. To jest szuka tak lekkim piórem przedstawić biografię tego biegacza. Aż prosi się to zekranizować!

Pokaż mimo to

avatar
1662
1653

Na półkach:

Książka „Długodystansowiec. Opowieść o Emilu Zatopku” (w Polsce znakomicie przełożona przez Annę Michalską) opiera się na potoczystej, dynamicznej narracji. Jean Echenoz wydaje się biegnąć ramię w ramię z legendą czechosłowackiego biegania, tak aby dotrzymać kroku rozwojowi jego talentu, a zarazem obserwować wielkie sukcesy, czy też porażki. Historia Emila Zatopka mogłaby być odpowiedzią na słynną powieść Winstona Grooma pt. „Forrest Gump”, a także bez wątpliwości materiałem na film w najbardziej wymyślnym hollywoodzkim stylu.

Pełna recenzja książki na stronie:
http://moznaprzeczytac.pl/dlugodystansowiec-opowiesc-o-emilu-zatopku-jean-echenoz/

Książka „Długodystansowiec. Opowieść o Emilu Zatopku” (w Polsce znakomicie przełożona przez Annę Michalską) opiera się na potoczystej, dynamicznej narracji. Jean Echenoz wydaje się biegnąć ramię w ramię z legendą czechosłowackiego biegania, tak aby dotrzymać kroku rozwojowi jego talentu, a zarazem obserwować wielkie sukcesy, czy też porażki. Historia Emila Zatopka mogłaby...

więcej Pokaż mimo to

avatar
462
96

Na półkach: , ,

Mała książeczka, która nie przyciągnęłaby mojej uwagi gdyby nie tytuł. Na bibliotecznej półce kilkanaście pozycji francuskiego pisarza, z którym miałam zamiar się zaznajomić, wybór nie był zbyt trudny. Bieganie, nawet jeśli ostatnio zeszło na dalszy plan, ciągle jest mi bliskie. Emil Zatopek, nazwisko znanego biegacza było mi znane ale na tym moja wiedza się kończyła.

Bardzo interesująca krótka powieść biograficzna o najszybszym biegaczu lat 50 tych, ktorą połknęłam w jeden dzień. Kariera długodystansowca zaczęła się wraz z okupacją niemiecką a zakończyła po zajęciu Pragi przez wojska Układu Warszawskiego, gdy po skrytykowaniu interwencji, dawny narodowy bohater został zmuszony do pracy w kopalni uranu.

Pochodzący z bardzo skromnej rodziny, pracujący w fabryce butów jednocześnie studiując, przyszły rekordzista nie miał ze sportem nic wspólnego i początkowo z niechęcią brał udział w organizowanych przez okupanta biegach. Tak się zaczęło, Emil zaczął wygrywać, bić rekordy aż w końcu uslyszał o nim cały świat gdy zdobył trzy złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach. Nie lada wyczyn w czasach, gdy nic nie przychodziło łatwo, gdy każdy gest i słowo były skrupulatnie kontrolowane przez komunistyczny reżim, gdy nie było jeszcze super butów biegowych, zegarków z GPSem czy innych gadżetów.

Jest to swoisty hołd autora dla wielkiego sportowca, książka napisana w przyjemnym stylu, nie tylko dla amatorów sportu, którą czyta się jednym tchem.

http://edytalectures.blogspot.fr/2015/12/courir-jean-echenoz.html

Mała książeczka, która nie przyciągnęłaby mojej uwagi gdyby nie tytuł. Na bibliotecznej półce kilkanaście pozycji francuskiego pisarza, z którym miałam zamiar się zaznajomić, wybór nie był zbyt trudny. Bieganie, nawet jeśli ostatnio zeszło na dalszy plan, ciągle jest mi bliskie. Emil Zatopek, nazwisko znanego biegacza było mi znane ale na tym moja wiedza się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
62
51

Na półkach:

Długo szukałem tej książki, nowa jest nie do kupienia, czasem trafi się coś używanego. Pomyślałem że to dobry znak. Ostatecznie książkę pożyczyłem z biblioteki. Zabrałem się z apetytem do czytania, dane raczej krótkie bo liczy niecałe 100 stron. Bardzo szybko się rozczarowałem. Jest to bardziej esej niż rzetelna robota biograficzna. Ot, taki dłużysz artykuł z gazety rozciągnięty do wymiaru książki. Brak dat, źródeł informacji, prawie brak kontekstu historycznego, społecznego czy sportowego. Dla czytelników biegaczy także nie ma grama informacji, zawodów, wyników sportowych, sposobu treningu. Słowem: żałosne. Dobrze, że nie wydałem na to złamanego grosza.

Długo szukałem tej książki, nowa jest nie do kupienia, czasem trafi się coś używanego. Pomyślałem że to dobry znak. Ostatecznie książkę pożyczyłem z biblioteki. Zabrałem się z apetytem do czytania, dane raczej krótkie bo liczy niecałe 100 stron. Bardzo szybko się rozczarowałem. Jest to bardziej esej niż rzetelna robota biograficzna. Ot, taki dłużysz artykuł z gazety...

więcej Pokaż mimo to

avatar
12
2

Na półkach: ,

Czyta się tak jak biegał Zatopek czyli szybko tylko, że z uśmiechem na twarzy. Dla fanów biegania to z pewnością rewelacyjna lektura. Minusem książki jest to, że jest krótka posiada 109 stron w dodatku pisanych dużą czcionką .

Czyta się tak jak biegał Zatopek czyli szybko tylko, że z uśmiechem na twarzy. Dla fanów biegania to z pewnością rewelacyjna lektura. Minusem książki jest to, że jest krótka posiada 109 stron w dodatku pisanych dużą czcionką .

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    35
  • Przeczytane
    33
  • Posiadam
    5
  • 2011
    2
  • Sport
    2
  • Z biblioteki
    1
  • Przeczytane 2020
    1
  • Bieganie
    1
  • Literatura czeska lub o Czechach
    1
  • Po francusku
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Długodystansowiec. Opowieść o Emilu Zatopku


Podobne książki

Przeczytaj także