Niech pana Bóg błogosławi, doktorze Kevorkian

Tłumaczenie: Aleksandra Joanna Dambek
Wydawnictwo: Salinas
God Bless You, Dr. Kevorkian
8392205804

W tym, co stało się serią dziwacznie charakterystycznych przerywników dla nowojorskiej publicznej stacji radiowej WNYC Kurt Vonnegut zadaje, w imieniu nas wszystkich, Odwieczne Pytanie:
Czy śmierć może być jakością?
Miejscem?
Nie końcem, lecz zdarzeniem zmieniającym tych, którym się przytrafiło?

Marcin Kowalczyk | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Tak mało... ale do syta.
Świetny pomysł na książkę, tak skromną że chce się wyć, jak zabraknie liter do pochłaniania. Dowcipnie i sarkastycznie - tak jak zawsze. Można powiedzieć ten gość znowu w formie. Co do treści, czy to istotne ?
Choćby pisał o banałach robił to w taki sposób, że stawały się one kwestią życia i śmierci.
Na koniec żart: "Kurt jest teraz w niebie".
Jak przestaniecie się śmiać - sięgnijcie po smakowitą lekturę.

oliwa | 2013-10-25

Mały humanistyczny manifest Vonneguta, napisany w formie wywiadów z nieboszczykami (takimi jak Hitler, Newton, Mary Shelley oraz, jakżeby inaczej, Kilgore Trout). Vonnegut jak to Vonnegut, błyskotliwie mnoży paradoksy, które byłyby strasznie śmieszne, gdyby nie były takie smutne.

mieszka | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Dużo sarkazmu, ironii i pseudopsychologicznego podejścia do spraw życia i śmierci. Zero treści. Bufonada.

Intruder | 2018-05-01
Przeczytana: 01 maja 2018

4/10 - ujdzie. Vonnegut we własnej osobie wprowadzany w tymczasowy stan śmierciopodobny, regularnie wybiera się do oklepanego "światełka na końcu tunelu", aby pod przykrywką przeprowadzanych wywiadów z dawniej lub wcześniej zmarłymi osobistościami przemycić kilka truizmów, kilka cytatów, zarodków myśli filozoficznych tudzież zalążków spostrzeżeń politycznych. Nie podobało mi się. Rozczarowanie, choć na szczęście krótkie.

książek: 1950
Piotr Zając | 2018-03-19