Opowieści tatrzańskich kurierów

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Agnieszka

Książka opowiada cząstkę historii tatrzańskiego szlaku z lat okupacji hitlerowskiej, przypomina ludzi tego szlaku, zakopiańskich narciarzy i przewodników, którzy podjęli się trudnych i niebezpiecznych zadań kurierów.

veinylover | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

Książka napisana w czasach, gdy komuna zatruwała umysły, niemniej warta przeczytania, jeśli ktoś potrafi z dystansem oddzielić ziarna od plewa.
Zaczyna się od żenującej "walki komunistów z sanacją", co traktuję, jako "obowiązująca ofiara dla Boga Ptah" - pewnie bez chwalenia zdrajców z KPP nie mogłaby się wtedy ukazać. Potem jest coraz lepiej.
W części dotyczącej II wojny światowej pokazuje realia powszechnie nieznane. Uwierzyłem, że zawiera świadectwa prawdziwych ludzi i prawdziwe historie.

Tomasz | 2012-08-02

Kupilem w ciemno na allegro i okazala sie byc rewelacyjna pozycja, polecam wszystkim milosnikom gor!

Grażyna | 2016-03-17
Przeczytana: 29 marca 2016