Polska walcząca

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-1428-8
historyczna

Solidne opracowanie historyczne, poświęcone "nocy okupacji", od klęski wrześniowej przez początki konspiracji do wybuchu Powstania Warszawskiego.

monia77 | 2014-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2014

Przeczytałam z zapartym tchem . Książka marzenie dla tych co chcą spojrzeć na II wojnę światową z wielu perspektyw . Dla mnie do przeczytania jeszcze nie raz. Poza tym książka dla patriotów . Po przeczytaniu można być dumnym z tego , że jest się Polakiem.

| 2010-07-10

Dla każdego, kto zaczyna interesować się tematyką okupacji - idealna pozycja. Rozmiar książki tylko pozornie przeraża: można czytać rozdziałami, dawkując zdobywaną wiedzę.

Świetnie napisana, zawierająca mnóstwo informacji o okupacji niemieckiej w Polsce (i nie tylko zresztą) w czasie II wojny światowej. Niestety mam bardzo kiepskie edytorsko pierwsze wydanie z 1985 i 1986 roku. wtedy to się ukazało w 3 tomach. Książka jest zdecydowanie za mało spopularyzowana.

Ivikje | 2017-02-02

Ciągle do niej wracam. Niewyczerpana skarbnica informacji o polskim podziemiu.

MIXER | 2017-02-08
PWS | 2017-01-16