Laury na śniegu

Okładka książki Laury na śniegu Alfons Filar, Michał Leyko
Okładka książki Laury na śniegu
Alfons FilarMichał Leyko Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
1978-01-01
1978-01-01
Bronisław Czech Jadwiga Marusarzówna

Inna epoka, inne wartości , charakterystyczny styl Filara. Piękny rys postaci żyjących w czasach które znamy tylko z literatury. Vade mecum mojej tatrzańskiej edukacji do której powracam . Polecam wszystkim którzy sięgają do korzeni Tatr.

Pan Filar wykonał kawał dobrej roboty, gdzieś tam się przewijało nazwisko Bronka Czecha, ale nie wiedziałam, że był to aż tak wybitny sportowiec, a z książki dowiedziałam się bardzo ciekawych wiadomości, chociaż szczerze to nigdy nie interesowałam się sportem. Książkę przeczytałam raczej w kontekście kurierów tatrzańskich, chociaż Bronek kurierem nie był, jednakże tematyka bliska, bo wielu jego znajomych sportowców nimi było. Uważam, że książki autora to nieoceniona skarbnica na temat potraktowany bardzo po macoszemu, a właściwie dzisiaj pomijany i zapomniany, dlatego też powinny być wznowione i opatrzone odpowiednim komentarzem o autorze (komunista).

• 2.Biografie
  • Na sprzedaż
  • 0.5.Oddane
  • 1.7.II Wojna Światowa
  • 2.Sport
  • Górskie
  • 1.6.Dwudziestolecie Międzywojenne

Dodaj cytat z książki Laury na śniegu