Mocarz

Instytut Wydawniczy PAX
2002-01-01
2002-01-01
święty biografia żywot

Okładka z mojej książki o sw.Andrzeju Boboli różni się od tej zamieszczonej na portalu LubimyCzytac. Moja pochodzi z wydania, które ukazało się po 44 latach od pierwszego i po ponad 50-ciu od napisania powieści.
"Mocarz" Dobraczynskiego jest jednym z jego wcześniejszych utworów. Został napisany w czasie wojny, w 1940 roku, w dwóch egzemplarzach. Po zagubieniu w zawierusze wojennej, szczęśliwie powrócił do Autora po wojnie, w 1947 roku.
Fabuła powieści przedstawia ludową działalność misyjną
Świętego na wschodnich terenach Rzeczpospolitej. Jego trudną, uciążliwą drogę wraz ze zmaganiami osobistymi
swego charakteru, wadami i słabościami.
Są to okrutne czasy najazdów na Polskę że strony Kozaków, Szwedów, ciągłe wojny, zniszczenia, spustoszenia przy braku jedności narodowej!
Styl komunikatywny, malownicze, ciekawe opisy przyrody, głębia przeżyć duchowych, psychicznych. Wzruszenia, refleksje o wytrwałej, bolesnej drodze do świętości.
Serdecznie polecam tę książkę!

Bardzo ciekawe opowiadanie św o Andrzeju Boboli .
Ciekawie napisana historia a czyta się naprawdę szybko

Bardzo ciekawe opowiadanie św o Andrzeju Boboli .
Ciekawie napisana historia a czyta się naprawdę szybko

spotkanie na kartkach ksiazki z sw. Andrzejem-bezcenna uwaga

spotkanie na kartkach ksiazki z sw. Andrzejem-bezcenna uwaga

1933

Ta niedługa książeczka zabiera czytelnika w przeszłość, ukazując ostatnie lata życia Andrzeja Boboli i kreśląc wizje świętego przepełnione symbolami odnoszącymi się do dziejów Polski. Bohatera poznajemy u schyłku jego życia, gdy przemierza ogromne odległości jako duszochwytiel. Staje się to okazją do ukazania różnorodności Rzeczpospolitej XVII w., rozważań społecznych, a przede wszystkim codzienności jej mieszkańców borykających się z zagrożeniami, które niosą wojny i napady.

Niewielka książeczka kupiona na wyprzedaży w namiocie nadmorskiego miasteczka za złotówkę okazała się wartościowym nabytkiem.

Wyjątkowa dla mnie, ponieważ odnalazłam w niej siebie.

Wyjątkowa dla mnie, ponieważ odnalazłam w niej siebie.

• Chrześcijaństwo
  • XX wiek