Mocarz

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
święty, biografia, żywot
malineczka74

Opowieść o ostatnich latach życia jezuity, św. Andrzeja Boboli, kiedy to z niezwykłym oddaniem i narażeniem życia poświęcał się pracy apostolskiej wśród religijnie i moralnie zaniedbanych mieszkańców wschodnich rubieży Rzeczypospolitej. Na tle barwnej panoramy wydarzeń - wojny kozackie, szwedzkie, najazd na Wilno, śluby Jana Kazimierza - ukazana została heroiczna droga Andrzeja Boboli do świętości, ukoronowana męczeństwem w Janowie Poleskim, 16 maja 1657 r.

Agnieszek | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Ta niedługa książeczka zabiera czytelnika w przeszłość, ukazując ostatnie lata życia Andrzeja Boboli i kreśląc wizje świętego przepełnione symbolami odnoszącymi się do dziejów Polski. Bohatera poznajemy u schyłku jego życia, gdy przemierza ogromne odległości jako duszochwytiel. Staje się to okazją do ukazania różnorodności Rzeczpospolitej XVII w., rozważań społecznych, a przede wszystkim codzienności jej mieszkańców borykających się z zagrożeniami, które niosą wojny i napady.

Niewielka książeczka kupiona na wyprzedaży w namiocie nadmorskiego miasteczka za złotówkę okazała się wartościowym nabytkiem.

fuzja | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Wyjątkowa dla mnie, ponieważ odnalazłam w niej siebie.

Łukasz Kuć | 2016-01-12
Przeczytana: 14 kwietnia 2016