Nie było nas, był las

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Nie, było, nas, był, las
dona

Upłynęło pięćdziesiąt lat od ukazania się powieści, ale dzięki świetnym dialogom i pogłębionej analizie psychologicznej postaci, wciąż spełnia ona kryteria barwnej powieści obyczajowej. Włodzimierz Perzyński zaprezentował czytelnikom, zdawałoby się, klasyczny trójkąt małżeński. Główny bohater, inżynier Lipecki, prezes spółki akcyjnej nie jest kapitalistą typowym dla przeobrażeń, w jakich znalazł się kraj w początkach swojej państwowości, a to dzięki... subtelnie poprowadzonej intrydze miłosnej.

źródło opisu: Literackie, 1978

źródło okładki: zdjecie autorskie

Wspaniała powieść obyczajowa. Jestem zachwycona Perzyńskim, jego stylem, nie pojmuję dlaczego wpadł mi w ręce stosunkowo niedawno. Dlaczego nikt nigdy nie polecił mi jego książek? Tą polecam gorąco.

acidum-salicylicum | 2015-04-06
Na półkach: 2014, Przeczytane