Czterej pancerni i pies. Dalsze przygody "Rudego" i jego załogi

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
kamk

1 brygada pancerna po zdobyciu Gdańska została w nim jako garnizon, lecz parę najlepszych czołgów poszło jeszcze do 1 armii, na front. Był wśród nich i "Rudy" z nowym, otrzymanym od radzieckich gwardzistów silnikiem, oraz nieco zmienioną załogą. Janek objął dowództwo, a przy dziale jako ładowniczy stanął Tomasz, syn Czereśniaka ze Studzianek. Ten ton mówi o formowaniu się nowej załogi, o jej...

Ten ton mówi o formowaniu się nowej załogi, o jej walkach z hitlerowskim okupantem na Pomorzu Zachodnim, o forsowaniu Odry i zawziętych bitwach na przyczółku, zakończonych otwarciem drogi do Berlina. Słowem o wszystkim, co przeżyli pancerni i Szarik od 6 do 17 kwietnia 1945 roku.
O tym, co było w ostatnich trzech tygodniach wojny, a także o pewnych sprawach powojennych, opowie tom trzeci.

źródło opisu: Iskry, 1970

źródło okładki: zdjęcie autorskie