Na polowaniu. Portret artysty z czasów starości. Siła przyzwyczajenia

Tłumaczenie: Monika Muskała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dramat Współczesny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Minetti. Jagdgesellschaft. Macht der Gewohnheit
83-7188-459-1

Bernhard - autor powieści i dramatów znany jest dobrze polskim czytelnikom i widzom. Wydawnictwo Literackie wydało dwa tomy jego sztuk. Nie znaczy to jednak, że mamy możliwość obcowania z całym scenicznym dorobkiem austriackiego dramatopisarza. W niniejszym tomie zawarto dramaty z połowy lat siedemdziesiątych. Podejmują one temat artysty i życiowego "teatru", lecz czynią to w nieznanym dotąd polskim czytelnikom i widzom kontekście: w świadomym nawiązaniu do najbardziej popularnych wątków twórczości Czechowa.

Saurau | 2015-12-19
ryszardlub | 2015-08-08