Czarne dziury

Tłumaczenie: Janusz Błaszczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Black holes : a traveler's guide
83-7169-223-4
esej, czarna dziura
IronWoman

Publikacja z pogranicza fizyki, astrofizyki i astronomii wyjaśniająca w niekonwencjonalny sposób tajemnice najbardziej niezwykłych obiektów wszechświata. Dr Clifford A. Pickover w swojej oryginalnej książce zabiera czytelnika w zdumiewającą podróż, omawiając kolejno klasyczne problemy fizyki czarnych dziur: masę, rozmiar, pole grawitacyjne, budowę i modele, fale grawitacyjne czy kwantową...

Dr Clifford A. Pickover w swojej oryginalnej książce zabiera czytelnika w zdumiewającą podróż, omawiając kolejno klasyczne problemy fizyki czarnych dziur: masę, rozmiar, pole grawitacyjne, budowę i modele, fale grawitacyjne czy kwantową teorię grawitacji. Solidne podstawy naukowe połączone ze śmiałą wyobraźnią autora gwarantują pasjonująca lekturę

chulej | 2016-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2006