Istoty pozaziemskie a współczesna nauka

Tłumaczenie: Jerzy Lewiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The science of aliens
83-7245-672-0
ufo, kosmos
spacerush

Życie w kosmosie. Od lat ludzkość zadaje sobie pytanie, czy jesteśmy jedynymi myślącymi istotami we Wszechświecie. A jeśli nie? Jak wyglądają mieszkańcy innych światów? Jak istoty z Bliskich spotkań trzeciego stopnia czy Facetów w czerni? W jakich środowiskach żyją? Absolutne ciemności, ekstremalna temperatura i ciśnienie, silne promieniowanie? Brązowe karły, gwiazdy neutronowe? Czy obcy odwiedzają Ziemię, porywają ludzi? I po co? Doktor Clifford Pickover z IBM T. J. Watson Research Center, autor znakomitych książek popularnonaukowych Czarne dziury i Czas oraz licznych artykułów, m. in. w Discovery, roztacza wszystkie możliwe fascynujące wizje życia w światach wymykających się naszemu pojmowaniu. Rozważa wygląd, zwyczaje i zdolności intelektualne ewentualnych mieszkańców kosmosu, wykorzystując obrazowe przykłady z literatury i filmów SF. Oparta na naukowych ustaleniach, pasjonująca, pełna humorystycznych dygresji, książka dociera do granic naszej wiedzy i sięga dalej. Znakomity, szeroki, humorystyczny przegląd naszych wyobrażeń inteligencji pozaziemskiej kreowanych w filmach i powieściach. „Science”

źródło opisu: http://www.racjonalista.pl/ks.php/k,288

| 2012-06-17
Przeczytana: lipiec 2008

Książka dla wszystkich myślących fanów SF. Jak bardzo filmowo-literacki wizerunek kosmitów ma się do fizycznych realiów? Jakie jest prawdopodobieństwo powstania istot żywych w warunkach duzej lub słabej grawitacji? Lub wysokiej lub niskiej temperatury? Czy prawa ziemskiej ewolucji są pomocne w wyjaśnianiu tych zagadek? Na te i na wiele innych pytań próbuje ta bardzo ciekawa książka odpowiedziec. Polecam!

killinghand | 2012-12-30

Fajnie się czytało, prosty przekaz i działa na wyobraźnię, jak mogliby wyglądać obcy, jak się zachowywać ?

Wojciech Kowalski | 2015-02-21
Przeczytana: 10 maja 2015