Podróże w nieznane

Tłumaczenie: Dorota Konieczka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Badanie Życia po Śmierci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Limbus
Voyages into the unknown
83-7191-090-8
Julia

Pierwsza książka z serii ''Badanie życia po śmierci'', w której autor opowiada o początkach swych podróży do świata niefizycznego. Według Bruce'a Moena nasze życie to nieustanne wybory, w rezultacie których – właśnie ze strachu – ograniczamy siebie i „nie możemy dostrzec tego, co mamy”. Wszystko więc teraz sprowadza się do tego, by przełamać własny lęk, rozpoznać możliwości, jakie mamy i...

Według Bruce'a Moena nasze życie to nieustanne wybory, w rezultacie których – właśnie ze strachu – ograniczamy siebie i „nie możemy dostrzec tego, co mamy”. Wszystko więc teraz sprowadza się do tego, by przełamać własny lęk, rozpoznać możliwości, jakie mamy i udoskonalić je, odkryć i wyćwiczyć umiejętności, które pozwolą kontaktować się z tamtą, zakrytą przed wzrokiem i dotykiem częścią świata.

Na tym właśnie polega oryginalność tej książki, że autor jest głęboko przekonany o możliwości takiego kontaktu, sam go – jak relacjonuje – doświadczał i może go doświadczać każdy z nas, jeśli tylko się odpowiednio do tego przygotuje. Jego książka jest poradnikiem, jak zrobić pierwszy krok w tym kierunku. Jeśli komuś uda się to, nie ma potrzeby opisywać, jakie możliwości się przed nim otworzą, jak bardzo wzbogaci się jego świat, jaką wiedzę będzie mógł zdobywać.

Aleksandrus | 2015-04-13
Przeczytana: 2014 rok

Bruce Moen, kontynuator, uczeń Roberta Monroe. Jego książki bardziej szczegółowo opisują to co Bob tylko zaznaczył. Moen rozbiera na czynniki pierwsze pewne obszary Strefy Przejściowej, opisuje miejsca przez które Bob przelatywał nie czując się w nich zbyt dobrze. Znajdziemy tutaj opisy takich stref jak piekła, puste nieba, wszelakie centra zajmujące się zmarłymi, którzy często nie potrafią odnaleźć się po fizycznej śmierci w niefizycznej rzeczywistości. Właściwie trzeba przeczytać wszystkie jego książki aby niczego nie przeoczyć w jego badaniach na Życiem po Życiu. Polecam R.N.

Krzysio | 2011-02-06

świetna książka ucznia protoplasty oneironautyki - Roberta Monroe. Bruce Moen opisuje swoje doświadczenia w sobsób najbardziej obiektywny jak to możliwe. Książka napisana językiem technicznym (autor jest inżynierem) daje nam naprawdę dużo do myślenia. Dostarcza nam dowodów na istnienie duszy, magii, "czegoś" po tej drugiej stronie. Bardzo mi się podobały opisy "odzyskań" zagubionych dusz, którym autor pomógł.

CrAxMaN | 2016-10-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Bruce Moen to jeden z 'uczniów' nieżyjącego już w świecie 3D (Ziemia w naszym wymiarze) Boba Monroe jest niezbędna do przeczytania przez każdego adepta w rozwoju duchowym. Bruce Moen opisuje swoje przygody poza ciałem, które zapoczątkował we Wirginii (USA) W "TMI" (The Monroe Instytute). Instytut Monroe'a stworzył Bob Monroe (autor trylogii: "Podróże poza ciałem", "Dalekie podróże" oraz "Najdalsza podróż"), który jako właściciel stacji radiowej rozpowszechnił technologię dźwiękową ułatwiającą tzw. 'wychodzenie z ciała' (OOBE/OBE) i penetrowanie tzw. 'świata astralnego'. Technologia B. Monroe'a nazywa się Hemi-Sync.

Alicja Panuś | 2016-10-17
Przeczytana: 18 października 2016