Wewelsburg: Zamek Świetego Gralla SS

Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
hunter

Autor odkrywa karty historii, o których z pewnością nikt nie usłyszy w szkole, karty najmniej znane. Tytułowy zamek był nie tylko ulubioną siedzibą Himmlera, gdzie mógł poświęcić się swojej pasji – okultyzmowi, ale przede wszystkim stanowił „centrum” ideologii mistycznej, okultystyczno-narodowej, czyli „korzeni”, z których wyrosło SS, a w przyszłości miał pełnić szereg funkcji w polityce...

Tytułowy zamek był nie tylko ulubioną siedzibą Himmlera, gdzie mógł poświęcić się swojej pasji – okultyzmowi, ale przede wszystkim stanowił „centrum” ideologii mistycznej, okultystyczno-narodowej, czyli „korzeni”, z których wyrosło SS, a w przyszłości miał pełnić szereg funkcji w polityce „nowej arystokracji SS” i jej „religii”, tutaj też miały być zgromadzone przedmioty o ponadnaturalnej mocy - w tym święty Graal i Włócznia Przenaczenia. (Hitler był owładnięty mistycznymi koncepcjami na temat Włóczni Przeznaczenia).

Ruda2211 | 2016-01-31
Allen | 2014-11-15