Zmierzch. Powieść ilustrowana. Część 1

Cykl: Zmierzch. Powieść Ilustrowana (tom 1)
Wydawnictwo: Publicat
Twilight: The Graphic Novel Vol. 1
wampir, wampiry, zmierzch
komiksy
A--

Pierwszy tom sagi Zmierzch w wersji komiksowej. Kiedy Isabella Swan przenosi się do mrocznego miasteczka Forks i spotyka tajemniczego, intrygującego Edwarda Cullena, jej życie staje się ekscytujące i przerażające. Z porcelanową skórą, złotymi oczami, hipnotyzującym głosem i nadprzyrodzonymi zdolnościami, Edward jest zarówno nieodparty i nieprzenikniony. Do tej pory udało mu się zachować...

Pierwszy tom sagi Zmierzch w wersji komiksowej.

Kiedy Isabella Swan przenosi się do mrocznego miasteczka Forks i spotyka tajemniczego, intrygującego Edwarda Cullena, jej życie staje się ekscytujące i przerażające. Z porcelanową skórą, złotymi oczami, hipnotyzującym głosem i nadprzyrodzonymi zdolnościami, Edward jest zarówno nieodparty i nieprzenikniony. Do tej pory udało mu się zachować własną tożsamość w tajemnicy, ale Bella jest zdeterminowana, aby odkryć jego mroczny sekret ...

Zmierzch. Powieść ilustrowana - bogato zilustrowana przez Kim Young i

Cieszyła mnie praca nad nową interpretacją Zmierzchu. Kim Young dokonała niewiarygodnego dzieła, przekładając słowa, które napisałam, na piękne, nastrojowe ilustracje. Wygląd postaci i tło zdarzeń są bardzo bliskie temu, co wyobrażałam sobie podczas pisania powieści - Stephenie Meyer.

[opis wydawcy]

źródło okładki: www.publicat.pl

Susie | 2012-11-04
Przeczytana: 29 października 2012

Gdyby nie to, że weszłam w posiadanie tej książki za sprawą wygranej w konkursie, mój kontakt z nią zapewne ograniczyłby się do jednorazowego zajrzenia do niej, rzucenia okiem na ilustracje i odłożenia z powrotem na półkę podczas przypadkowego natknięcia się na nią w księgarni. Ale tak się złożyło, że trafiła ona na moją półkę, a skoro już tak się stało pomyślałam, że z ciekawości się z nią zapoznam. Trochę się naczekała, aż pewnego dnia podczas przyglądania się zawartości mojej biblioteczki, zwróciłam na nią uwagę i pomyślałam, że to nie ma sensu, żeby taka krótka, w dodatku komiksowa książka ciągle stała nieprzeczytana. Zaczęłam czytać natychmiast i… niedługo potem skończyłam ;) Dla urozmaicenia puściłam sobie w tym czasie soundtrack Twilight, już dawno go nie słuchałam więc przynajmniej miałam dobrą ku temu okazję (co jak co, ale muzyka w filmach sagi Zmierzch jest rewelacyjna, temu chyba nikt nie zaprzeczy ;))

Przyznaję, że moje doświadczenia z komiksami są praktycznie...

Pierwszy tom sagi Zmierzch w wersji komiksowej.

No tak. Czemu by nie zrobić "Zmierzchu" jako komiks? Pewnie wiele czytelniczek wyobrażało sobie postacie. A tu proszę. Pani Meyer ze współpracy z Young Kim urzeczywistniły te wyobrażenia. W tym komiksie możemy zobaczyć jak panie Meyer wyobrażała sobie naszych bohaterów. Trochę się tego obawiałam. Ale wyszło całkiem nieźle. Young Kim sprawiła się znakomicie.

Kyou | 2012-10-20
Przeczytana: 20 października 2012

Zmierzch. Powieść ilustrowana - bogato zilustrowana przez Kim Young i drobiazgowo sprawdzona przez Stephenie Meyer - to świeże, nieodparcie pociągające spojrzenie nadające powieści zupełnie nowy wymiar.

Idealne. Rysunki powalają na kolana i karzą błagać o więcej. Mam książkę już ponad rok - czytałam ją po raz drugi, z powodu zakupienia części drugiej. Rysunki zachwyciły mnie z taką samą siłą, jak na początku. Padam przed panią Young Kim na kolana.

dhampirka19 | 2012-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 04 maja 2012

No, więc gdyby ktoś mnie zapytał czy wolę film czy komiks Zmierzch, myślę, że nie umiałabym udzielić odpowiedzi, bo i film jest fantastyczny i komiks.
Zmierzch przedstawiony za pomocą rysunków zawiera dużo uczuć. Każde jest przedstawione w nieco inny sposób, może czasem niedostrzegalnie, ale jest. Za to film bardziej obrazuje ogół treści. Muszę przyznać, że miło mi się czytało Zmierzch w innej postaci, ale niestety... komiks ma dwie wady główne, a są to:
-cena- moim zdaniem trochę za drogi, bo droższy od książki
-kończy się w połowie książki
Cena nie jest najlepsza, gdyż wynosi 34,90. Książka Zmierzch, jest tańsza oraz liczy więcej stron i więcej przekazuje czytelnikowi. Jednak musimy wziąśc pod uwagę też to, że tusz czarny jest tańszy od kolorowego; no a jak rozumie się samo przez się: komiks-powieśc i l u s t r o w a n a. Co oznacza mnóstwo kolorowego tuszu, co podnosi cenę. No i okładka jest twarda. To takie dwie rzeczy podnoszące cenę i wartość.
Komiks kończy się w połowie...

Youmi | 2010-12-16
Przeczytana: 13 grudnia 2010

Grafika znakomita...
chciała bym tak szkicować...
podziwiam zawziętość i umiejętności Young Kim

nic innego niż książka "zmierzch"
1część pierwszej części
leprze od filmu

polecam:)!

Rosette | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011

Bardzo piękne ilustracje.Jednak dla mnie komiks był trochę za krótki.Czekam na volume 2.

Lindy | 2011-04-10
Przeczytana: 08 grudnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze mówiąc, uważam, że nie opłaca się kupować tej książki. Czemu? Ponieważ komiks kończy się powrotem Belli do domu z podróży na łąkę z Edwardem (co jak wiemy ma miejsce mniej więcej w połowie normalnej książki) czyli prosto mówiąc - urywa się i musimy kupić kolejną część, by doczytać do końca. Kolejną wadą jest cena tej książki.
Komiksowa wersja Zmierzchu jest warta przeczytania, ale ja wolałabym ją wypożyczyć niż kupić.

Asiulla | 2011-01-07
Przeczytana: grudzień 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Komiks jest bardzo piękny. Rzuca nowe światło i spojrzenie na książkę Zmierzch. Oczywiście przeczytałam od razu. Mały minusik jest taki, że kończy się szybko bo nie przedstawia całej pierwszej części.. akcja kończy się na scenie biegu w lesie. Pomimo to jestem ogromnie zadowolona z komiksu i czekam na kolejną część.

MałaPisareczka | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Ogromna sława bestsellerowej sagi "Zmierzch" doprowadziła nie tylko do filmowej ekranizacji, ale również do stworzenia komiksu na jego podstawie. Jako że zakupiłam całą sagę i przeczytałam, a także obejrzałam wszystkie filmy, chciałam również zapoznać się z komiksową wersją.

Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze...

"Zmierzch. Powieść ilustrowana" - bogato zilustrowana przez Kim Young i drobiazgowo sprawdzona przez Stephenie Meyer - to świeże, nieodparcie pociągające spojrzenie nadające powieści...

alisha90 | 2014-03-22

Nikomu chyba nie trzeba mówić o czym będzie recenzja. Tak tak moi drodzy, cofamy się do początków mojej przygody z blogiem. Dziś na tapecie mamy "Zmierzch - powieść ilustrowana". O tej serii słyszał cały świat, miliony osób ją uwielbiają a dwa miliony nienawidzą. Ja z biegiem czasu podchodzę do całej tej historii bardzo sympatycznie. Nie jestem jakąś wielką fanka, ale to były moje początki czytelnictwa i zawsze będzie ona dla mnie sentymentalna. Gdy zorientowałam się, że na polskim rynku pojawiła się wersja ilustrowana wiedziałam, że będę musiała się z nią zapoznać.

Książki zostały wydane przez Publicat w twardej oprawie. Pierwszy tom "Zmierzch" został podzielony jeszcze na dwie części. Okładki są jednak tak stworzone, żeby tworzyć jedną całość. Dzięki dwóm częściom możemy chociaż dwa razy cieszyć oko pięknymi ilustracjami.

Skoro już o ilustracjach mowa to warto wspomnieć, że są one autorstwa Young Kim. Powiem jedno: kobieta ma mega talent! To jak ona w swoich ilustracjach...