Zmierzch. Powieść ilustrowana. Część 1

Cykl: Zmierzch. Powieść Ilustrowana (tom 1)
Wydawnictwo: Publicat
Twilight: The Graphic Novel Vol. 1
wampir, wampiry, zmierzch
komiksy
A--

Pierwszy tom sagi Zmierzch w wersji komiksowej. Kiedy Isabella Swan przenosi się do mrocznego miasteczka Forks i spotyka tajemniczego, intrygującego Edwarda Cullena, jej życie staje się ekscytujące i przerażające. Z porcelanową skórą, złotymi oczami, hipnotyzującym głosem i nadprzyrodzonymi zdolnościami, Edward jest zarówno nieodparty i nieprzenikniony. Do tej pory udało mu się zachować...

Pierwszy tom sagi Zmierzch w wersji komiksowej.

Kiedy Isabella Swan przenosi się do mrocznego miasteczka Forks i spotyka tajemniczego, intrygującego Edwarda Cullena, jej życie staje się ekscytujące i przerażające. Z porcelanową skórą, złotymi oczami, hipnotyzującym głosem i nadprzyrodzonymi zdolnościami, Edward jest zarówno nieodparty i nieprzenikniony. Do tej pory udało mu się zachować własną tożsamość w tajemnicy, ale Bella jest zdeterminowana, aby odkryć jego mroczny sekret ...

Zmierzch. Powieść ilustrowana - bogato zilustrowana przez Kim Young i

Cieszyła mnie praca nad nową interpretacją Zmierzchu. Kim Young dokonała niewiarygodnego dzieła, przekładając słowa, które napisałam, na piękne, nastrojowe ilustracje. Wygląd postaci i tło zdarzeń są bardzo bliskie temu, co wyobrażałam sobie podczas pisania powieści - Stephenie Meyer.

[opis wydawcy]

źródło okładki: www.publicat.pl

Susie | 2012-11-04
Przeczytana: 29 października 2012

Gdyby nie to, że weszłam w posiadanie tej książki za sprawą wygranej w konkursie, mój kontakt z nią zapewne ograniczyłby się do jednorazowego zajrzenia do niej, rzucenia okiem na ilustracje i odłożenia z powrotem na półkę podczas przypadkowego natknięcia się na nią w księgarni. Ale tak się złożyło, że trafiła ona na moją półkę, a skoro już tak się stało pomyślałam, że z ciekawości się z nią zapoznam. Trochę się naczekała, aż pewnego dnia podczas przyglądania się zawartości mojej biblioteczki, zwróciłam na nią uwagę i pomyślałam, że to nie ma sensu, żeby taka krótka, w dodatku komiksowa książka ciągle stała nieprzeczytana. Zaczęłam czytać natychmiast i… niedługo potem skończyłam ;) Dla urozmaicenia puściłam sobie w tym czasie soundtrack Twilight, już dawno go nie słuchałam więc przynajmniej miałam dobrą ku temu okazję (co jak co, ale muzyka w filmach sagi Zmierzch jest rewelacyjna, temu chyba nikt nie zaprzeczy ;))

Przyznaję, że moje doświadczenia z komiksami są praktycznie...

Pierwszy tom sagi Zmierzch w wersji komiksowej.

No tak. Czemu by nie zrobić "Zmierzchu" jako komiks? Pewnie wiele czytelniczek wyobrażało sobie postacie. A tu proszę. Pani Meyer ze współpracy z Young Kim urzeczywistniły te wyobrażenia. W tym komiksie możemy zobaczyć jak panie Meyer wyobrażała sobie naszych bohaterów. Trochę się tego obawiałam. Ale wyszło całkiem nieźle. Young Kim sprawiła się znakomicie.

AmyColl | 2016-12-17
Na półkach: 2016, Komiks, Przeczytane
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Zmierzch był 1 książką, jaką przeczytałam z własnej woli. To od niego wszystko się zaczęło. I choć aktualnie już go nie wielbię i widzę głównie niedociągnięcia, gdybym go ponownie przeczytała, zakochałabym się znów.

Pokochałam ten komiks. Głownie za kreskę. Te kadry mogłabym po prostu wyciąć i powiesić na ścianie, gdyby to nie była książka z biblioteki xD Dziwię się, że wyszły zaledwie 4 tomy, a tylko 2 są wydane w Polsce.

Jednak ten komiks ma też dużą wadę. Jest bardzo źle stworzony pod kątem samodzielnej powieści. Akcja choć nie jest znacząco okrojona, nie przekazuje nam tego co było w książce. Uważam, że jako samodzielna publikacja jest zbyt pobieżna, lecz idealnie nadaje się dla czytelnika zapoznanego z pierwowzorem. Czyli mnie! :D Wiedząc wszystko co dzieje i jak czują się bohaterowie nie ujęłam nic komiksowi ale tylko go wzbogaciłam i lepiej odebrałam.

Cieszę się że go przeczytałam. Do książkowej wersji Zmierzu nie zamierzam wracać, ale miło było sb przypomnieć, że...

Kyou | 2012-10-20
Przeczytana: 20 października 2012

Zmierzch. Powieść ilustrowana - bogato zilustrowana przez Kim Young i drobiazgowo sprawdzona przez Stephenie Meyer - to świeże, nieodparcie pociągające spojrzenie nadające powieści zupełnie nowy wymiar.

Idealne. Rysunki powalają na kolana i karzą błagać o więcej. Mam książkę już ponad rok - czytałam ją po raz drugi, z powodu zakupienia części drugiej. Rysunki zachwyciły mnie z taką samą siłą, jak na początku. Padam przed panią Young Kim na kolana.

dhampirka19 | 2012-05-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 04 maja 2012

No, więc gdyby ktoś mnie zapytał czy wolę film czy komiks Zmierzch, myślę, że nie umiałabym udzielić odpowiedzi, bo i film jest fantastyczny i komiks.
Zmierzch przedstawiony za pomocą rysunków zawiera dużo uczuć. Każde jest przedstawione w nieco inny sposób, może czasem niedostrzegalnie, ale jest. Za to film bardziej obrazuje ogół treści. Muszę przyznać, że miło mi się czytało Zmierzch w innej postaci, ale niestety... komiks ma dwie wady główne, a są to:
-cena- moim zdaniem trochę za drogi, bo droższy od książki
-kończy się w połowie książki
Cena nie jest najlepsza, gdyż wynosi 34,90. Książka Zmierzch, jest tańsza oraz liczy więcej stron i więcej przekazuje czytelnikowi. Jednak musimy wziąśc pod uwagę też to, że tusz czarny jest tańszy od kolorowego; no a jak rozumie się samo przez się: komiks-powieśc i l u s t r o w a n a. Co oznacza mnóstwo kolorowego tuszu, co podnosi cenę. No i okładka jest twarda. To takie dwie rzeczy podnoszące cenę i wartość.
Komiks kończy się w połowie...

Aryadwen | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016

Największą zaletą są przyjemne dla oka rysunki, miło też stwierdzić, że jest się w stanie rozróżnić postacie żeńskie od męskich.

Czyta się szybko, nie ma nic zaskakującego, zwyczajna kolejna odsłona zmierzchu.

Youmi | 2010-12-16
Przeczytana: 13 grudnia 2010

Grafika znakomita...
chciała bym tak szkicować...
podziwiam zawziętość i umiejętności Young Kim

nic innego niż książka "zmierzch"
1część pierwszej części
leprze od filmu

polecam:)!

Rosette | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011

Bardzo piękne ilustracje.Jednak dla mnie komiks był trochę za krótki.Czekam na volume 2.

Lindy | 2011-04-10
Przeczytana: 08 grudnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze mówiąc, uważam, że nie opłaca się kupować tej książki. Czemu? Ponieważ komiks kończy się powrotem Belli do domu z podróży na łąkę z Edwardem (co jak wiemy ma miejsce mniej więcej w połowie normalnej książki) czyli prosto mówiąc - urywa się i musimy kupić kolejną część, by doczytać do końca. Kolejną wadą jest cena tej książki.
Komiksowa wersja Zmierzchu jest warta przeczytania, ale ja wolałabym ją wypożyczyć niż kupić.

Asiulla | 2011-01-07
Przeczytana: grudzień 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Komiks jest bardzo piękny. Rzuca nowe światło i spojrzenie na książkę Zmierzch. Oczywiście przeczytałam od razu. Mały minusik jest taki, że kończy się szybko bo nie przedstawia całej pierwszej części.. akcja kończy się na scenie biegu w lesie. Pomimo to jestem ogromnie zadowolona z komiksu i czekam na kolejną część.