Moja przygoda z Kilimandżaro

5 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-88330-82-7
Przygoda, podróże
Witold Lisek

Czy 46-letnia, zupełnie przeciętna, kobieta może wejść na Kilimandżaro? Prawie zmuszona przez swoją rodzinę, pełna obaw, pojechałam. I udało się. W swojej relacji z wyprawy opisuję, że nie było to łatwe i wymagało sporej dawki samozaparcia, ale było warto. Przy okazji udowodniłam sobie, że nadal mogę wiele osiągnąć. Oprócz niezapomnianej przygody, która w pełni zasługuje na miano „wyprawy życia” były to również wspaniałe rodzinne wakacje. Zobaczyłam Afrykę jakiej nie znałam. Wielodniowa wędrówka i bliskość obcowania z tubylcami spowodowała, że poznałam ich lepiej i pomimo oczywistych różnic kulturowych stali się mi bliżsi i przez to bardziej zrozumiali. Na nasze wejście wybraliśmy szlak Lemosho – 9-dniowy, jeden z najdłuższych i najpiękniejszych, a zarazem dających najwięcej czasu na aklimatyzację i przez to największe szanse zdobycia szczytu.

źródło opisu: Poligraf

Matacz | 2011-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2011

Czy 9-dniowe wejście na najwyższą górę Afryki może być tematem książki? Okazuje się, że tak. Anna Siwek wraz z rodziną udała się na taką wyprawę zorganizowaną przez biuro podróży, po czym sprawiła sobie bardzo ładną pamiątkę w postaci tej oto książki. Czy warto przeczytać? Jeżeli ktoś ma w planach podobny kilkudniowy wypad to na pewno warto, gdyż zawiera ona kilka wskazówek dla przyszłych zdobywców. Jak dla mnie, jako zwykłego czytelnika, książka trochę nieuporządkowana. Poza tym dużo bardziej wolę czytać o wyprawach mniej zorganizowanych, bardziej spontanicznych.
Niewątpliwym plusem jest za to fakt, że zwykła polska rodzina też może zdobyć "dach Afryki" i napisać o tym książkę. Dodatkowo dodam, że styl i język autorki jest prosty i przyjemny, więc książkę czyta się dość dobrze. Ale mimo wszystko, w moim odczuciu, jest to pozycja jedynie dobra. Liczę, że kolejna relacja autorki, tym razem z wyprawy do Peru będzie ciekawsza i biorę się za czytanie :)

jarek | 2011-09-25
Przeczytana: 14 stycznia 2011

Książka sama w sobie może spełniać przynajmniej dwa cele. Po pierwsze, pokazuje, jak przebiega wyprawa na najwyższą górę Afryki (9-dniowym szlakiem Lemosho), jak wygląda współpraca z przewodnikami i innymi grupami, które również zdobywają „Dach Afryki”. Po drugie, może służyć jako pomoc osobom, które chciałyby również zmierzyć się z wyższą górą (niekoniecznie tytułową), ponieważ wiele zagadnień, stricte organizacyjnych, jest opisana dość szczegółowo.
Książka jest napisana bardzo przyjaznym, przystępnym językiem. Zdecydowanie warta przeczytania, by choćby oczami wyobraźni stanąć na 5895 m n.p.m.

| 2011-06-28
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicza
Przeczytana: czerwiec 2011

Bardzo miło czyta się przygody Anny Siwek na Kilimandżaro. Napisana inaczej niż bestsellery literatury górskiej, język jest prosty, ciepły i znajomy. Miejscami lektura zmusza do uśmiechu a nawet szczerego śmiechu :)
Gorąco polecam!

Asiula87 | 2015-12-28