Zakochani w Brukseli

2013-11-01
2013-11-01
literatura polska

1964

Praca w Brukseli, ale nie w charakterze eurodeputowanego, lecz specjalisty w farmaceutycznej korporacji. Tęsknota za bliskimi, poczucie osamotnienia. Poszukiwanie bliskich dusz. Adaptacja do kosmopolitycznej społeczności. To rzeczywistość głównych bohaterów. Będą ze sobą rywalizować czy wspierać się?
Autorka miała dobry pomysł na akcję. Są uczucia, zdrada, intryga, bezinteresowna życzliwość oraz dziwne, niezrozumiałe zachowania i postawy. A zatem wielbiciele powieści obyczajowych z wątkiem romantycznym nie powinni być zawiedzeni. Ja spędziłam miło czas przy lekturze, poznawaniu Brukseli i doświadczeń bohaterów związanych z życiem w tym mieście. Dodatkowy plus za kulinarne ciekawostki i za wskazówki dotyczące miejsc, które warto zwiedzić, nie tylko w stolicy Belgii.

Autorka miała dobry pomysł na akcję. Są uczucia, zdrada, intryga,...

Autorka jest cudowną osobą.

Autorka jest cudowną osobą.

Moje drugie spotkanie z twórczością A.Siwek, pierwsze zaliczam do bardzo udanych, po drugim czuję lekki niedosyt...Mimo to książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, szybko się ją czyta, realistyczne opisy. Powieść romantyczna- o tym jak ważna jest wierność, jak poradzić sobie z rodzącym uczuciem, które nie powinno się narodzić, a potem...ciekawe zakończenie.:-) Pojawia się też ciekawy wątek przestępstwa...Po przeczytaniu książki "zakochałam" się w piosence "Wonderful tonight" :):):)
Polecam!

Przeżyłam miłe zaskoczenie po przeczytaniu tej książki. Ciekawie napisana, szybko się czyta. Bardzo współczesna opowieść o miłości dwóch dojrzałych osób. 40-stoletnia rozwódka i niedoceniany przez żonę mężczyzna spotykają sie po latach i zakochują w sobie. Rezygnują z tej miłości - on ma żonę. Nie opowiem Wam jak się skończy ta opowieść:) Piękne opisy Brukseli pod względem architektury i charakterystyki tego miasta

Jaka fajna książka! I do pociągu i jak w telewizji nic nie ma. Łatwo się czyta, wciągająca akcja i ciekawe postaci. Prawdziwe sytuacje, z którymi coraz więcej Polaków ma do czynienia, jak wyjazd zagranicę, ale nie do sprzątania, tylko do dobrze płatnej pracy w firmie farmaceutycznej. Rozłąka z żoną, niewierność, miłość i intryga korporacyjna. Wszystko bardzo realistycznie przedstawione i jeszcze można się coś o Brukseli dowiedzieć, jak ktoś się tam wybiera. I ten George Ayres - zagadkowa postać, którą trudno do końca ocenić... Doprawdy nie wiem, dlaczego ta książka nie doczekała się większego rozgłosu, bo uważam, że naprawdę jest dobra. Oczywiście w swojej kategorii. Gorąco polecam.

Czyta się lekko i przyjemnie. Gdy wciągnie Nas historia Soni i Michała nie można podnieść wzroku z nad lektury. Jedyną irytującą w całej książce jest Ewa. Polecam serdecznie.

Bardzo dobra książka na wolną chwilę. Czyta się ją szybko, miło i sympatycznie, szczególnie, że para głównych bohaterów to Polacy (Sonia i Michał),a większa część akcji toczy się w Brukseli, opisanej tak realistycznie, pięknie i smakowicie (ach te belgijskie czekoladki i inne specjały kuchni flamandzkiej),że również chciałoby się tam być.
W powieści jest sporo ciekawych wątków, zawirowań życiowych i uczuciowych, niewielka - ale bardzo ważna - sprawa kryminalna i happy end.
Polecam.

W powieści jest sporo ciekawych...

• Może
  • 52 książki 2019
  • ⌘ Autorka: Anna Siwek (+/-)

Dodaj cytat z książki Zakochani w Brukseli