Kierdej. Powieść z życia pensjonarek

Książka jest przypisana do serii/cyklu "W cieniu dorastających dziewcząt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ethos
83-85268-71-5
papalotl

Zmuszona okolicznościami pani Rozwowska przenosi na letni kwartał swoją lwowską pensję do starego zamku na wsi, nazywanego od nazwiska jego właścicieli Kierdejem. Choć lekcje odbywają się normalnie, pensjonarki czują się tu trochę jak na wakacjach. Otoczenie sprawia, że wplatają się w ich życie zupełnie nowe przeżycia. Całe to opowiadanie zostało osnute na tle przygód głównie dwóch z tych dziewcząt: wścibskiej Loli i wytrwałej w dążeniu do celu Heli, które na długo zapamiętają pobyt w Kierdeju, a i o nich pamiętać będą wdzięczne za to, co dla nich zrobiły, właścicielki zamku.

Nie bez powodu książka ta została uznana przez krytyków literackich za rodzinny pierwowzór powieści detektywistycznej dla młodzieży.

profesor27 | 2014-08-08
Przeczytana: 25 czerwca 2015