Kierdej. Powieść z życia pensjonarek

Okładka książki Kierdej. Powieść z życia pensjonarek
Irena Gajewska Wydawnictwo: Ethos Seria: W Cieniu Dorastających Dziewcząt literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
W Cieniu Dorastających Dziewcząt
Ethos
2000-01-01
1918-01-01
Kierdej zamek pensjonarki powieść detektywistyczna

więcej Więcej

Powieść pensjonarska łamane przez młodzieżowa szpiegowska. Książka raczej dla młodszych odbiorców, ale i tak przyjemnie spędziłam przy niej czas. Historia dwóch rezolutnych dziewczynek - Loli Korskiej i Heli Mieszyńskiej - to czyste ucieleśnienie bardziej realistycznych przygód poszukiwaczy skarbów, które wielu młodocianych pieści gdzieś we własnej imaginacji.

Opowiastka...

Nieopodal kresowego miasteczka Buczacz od kilku wieków wznosiło się stare zamczysko, które od nazwiska właścicieli nazywane było Kierdejem. W mocno już nadgryzionych zębem czasu murach mieszkała wraz z chorą matką Zula Kierdejówna. Młoda, to była, piękna, szlachetna i dobroduszna dziewczyna...

Więcej na:

• Powieść pensjonarska