Podglądacz

Tłumaczenie: Robert Ginalski
Cykl: Jonathan Stride (tom 4)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Watcher
morderstwo, przeszłość, śledztwo,
miqa

Porucznikowi Jonathanowi Stride’owi (znanemu z poprzednich powieści Freemana) spędza sen z powiek dawne morderstwo. Ponad trzydzieści lat temu ktoś bestialsko pobił na śmierć siostrę jego przyjaciółki. Stride widział podejrzanego, ale pozwolił mu uciec. Obecnie, za sprawą książki o zabójstwach, którą pisze Tish Vedure, porucznik powraca do śledztwa. I natychmiast pojawiają się kłopoty. Tish otrzymuje pogróżki, pewna nastolatka zostaje zaszczuta na śmierć... Komu zależy, by prawda z przeszłości nie wyszła na jaw?

Wielowątkowa intryga i nieprzewidywalna akcja.

źródło opisu: [Świat Książki, 2010]

nadzieja1925 | 2016-10-26
Przeczytana: 25 października 2016

„Tajemnica zbyt bolesna, żeby ją wyjawiać.”

W Dzień Niepodległości zostaje zamordowana Laura kijem bejsbolowym. Dręczona listami z pogróżkami; bogatym dupkiem, który usiłował ją zgwałcić; zakochanym narkomanem i Murzynem włóczęgą. Policja ma trudne zadanie, żeby wybrać, kto jest sprawcą. Przesądza o tym ucieczka ostatniej osoby, która tym samym zostaje nazwana sprawcą, a wydarzenie ulega zapomnieniu… do czasu!
Wiele lat później przyjaciółka zabitej zaczyna pisać książkę o jej morderstwie i tym samym wywołuje wilka z lasu. W tym samym czasie ginie młoda, niedorozwinięta dziewczyna. A mnóstwo młodych dam zgłasza podglądanie w mieście. Co łączy te wszystkie sprawy?
Wspólna historia.

Zgadzam się w 100%, że jest to bestseller! Wciąga od pierwszej strony i nie przestaje ciekawić aż do ostatniej! Polecam!

Darek DTSG | 2013-09-06
Przeczytana: 2013 rok

W zasadzie można by napisać dobry kryminał i to wszystko oddaje .
Książka nie porwała mnie aż tak jak się spodziewałem . Na pewno ciekawa historia i wartka akcja to plusy .
Brian Freeman opisuje dość szczegółowo zarówno postacie jak i miejsca może to być plus choć styl nie koniecznie może powalić na kolana . Jako kryminał ocena bardzo dobra jako Thriller trzymający w napięciu - dobra ... w mojej ocenie ...
Jak nie ma nic lepszego pod ręką to na pewno warto przeczytać

Agro | 2013-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Jak tylko zobaczyłem tą książkę w księgarni coś mi mówiło ze będzie dobra. I to prawda. Wciągająca powieść kryminalna z tych które czyta się jednym tchem. Pełna mylnych tropów, tajemnic i kłamstw a krąg podejrzanych o bestialskie zamordowanie nastolatki Laury Starr ciągle się powiększa. Każdy rozdział pochłania, każdy rodzi nową zagadkę. Akcja przyspiesza a czytelnik wciąż zadaje sobie pytanie dlaczego niewyjaśnione morderstwo po 30 latach nadal wzbudza tyle zła.. Może i wnikliwy czytelnik sam odnajdzie morderce a ..może do końca będzie w niepewności ? Polecam na zimowy wieczór.

Magdalena Mądra | 2014-12-16

Pierwszy raz spotkałam się z literaturą Biana Freemana i choć książka długo leżała na półce gdyż jakoś nie umiałam się do niej przekonać to śmiało mogę się przyznać, że bylam glupia, że od razu nie zaczęłam jej czytać.. książkę pochłonęłam wręcz i nigdy wcześniej nie czytałam czegoś tak genialnego.. Historia opisana przez Freemana jest tak zagmatwana a za razem tak wciągająca, że nie mogłam się oderwać bo tak bardzo chciałam wiedzieć kto jest tym złym bohaterem ! Świetny thriller psychologiczny.. Doskonała książka i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto właśnie takie książki lubi :)

manfred | 2013-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2013

powalająca nie jest, ale czyta się dobrze:)zbrodnia sprzed lat i głęboko ukrywane tajemnice, to motyw przewodni tej książki. Są momenty napięcia, choć brakowało mi fragmentów zapierających dech w piersiach, takich,od których nie mogłabym się oderwać; takich, w których przerwanie mi czytania grozi trwałym kalectwem;) To moja pierwsza książka tego autora,ale myślę, że nie ostatnia:)

Aneta | 2013-01-27

To moja pierwsza książka Freemana i muszę przyznać, że bardzo dobra. Związek kazirodczy, chory układ który doprowadza do brutalnego morderstwa. Zagadka rozwikłana dopiero po 30 latach...
Czyta się bardzo dobrze, właśnie zaczęłam czytać kolejną jego książkę. Polecam.

KaasiaJot | 2013-01-05
Przeczytana: 08 lipca 2012

Błyskotliwy kryminał o nieoczekiwanych zwrotach akcji. Ciekawi bohaterowie, świetny wątek historii morderstwa z przeszłości i śledztwo z zupełnie nieoczekiwanym finałem. Zdecydowanie warta przeczytania!

martka78 | 2014-10-05

Po raz kolejny brian freeman mnie nie zawiódł, książkę dosłownie pochłonełam i nie mogę doczekać się następnych pozycji tego autora.

Becia | 2011-02-28

Świetny thriller, od początku do końca trzymający w napięciu. Do samego końca nie wiedziałam, kto jest "tym złym" i chyba to jest w tej książce najlepsze. Niepewność i napięcie, które odpowiednio dawkowane nie dają czytelnikowi odejść od lektury, póki nie dotrze się do ostatniej strony.

kl1976 | 2016-03-04
Przeczytana: 04 marca 2016

Świetna,nie mogłam się od niej oderwać.Jest zbrodnia są tajemnice i akcja która do końca trzyma czytelnika w niepewności by na końcu zaskoczyć .Warta przeczytania ;)

>5/52<