Zwiadowca piekieł

Seria: Świat Fantasy [Sfan]
Wydawnictwo: SFAN-Club
The Haunted Earth
hunter

"Zwiadowca piekieł" to pierwsza książka Koontza, która ukazała się na rynku polskim - dzięki Klubowi Fantastyki SFAN. Pozycja ta została wydana do użytku wewnątrzklubowego w roku 1986. Na uwagę zasługuje fakt, że wydano ją w bardzo małym nakładzie stu sztuk! Oryginalne wydanie pod tytułem "The Haunted Earth" pochodzi z roku 1973 i zostało wydane przez "Lancer Books". Książka jest unikatowa ze względu na mały nakład oraz bardzo cenna, jako że jest najstarszą i zarazem jedną z wczesnych autora... I - uwaga - nie jest to horror! Wczesna twórczość Koontza to przede wszystkim science fiction i fantasy.

źródło opisu: LC

źródło okładki: nieznane

Sławomir | 2018-03-31
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2018

Całkiem zabawne. Może nie zapadające w pamięć ale rozrywka niewątpliwa. Czytało się fajnie. W sumie autor nawet mnie zaskoczył humorem. Na ogół to ponurak straszny:)

Mediterranean Mariner | 2011-11-07
Przeczytana: 10 stycznia 2010

"Zwiadowca piekieł" to pierwsza książka Koontza, która ukazała się na rynku polskim - dzięki wydawnictwu "Świat Fantasy". Pozycja ta została wydana do użytku wewnątrzklubowego w roku 1986. Na uwagę zasługuje fakt, że wydano ją w bardzo małym nakładzie stu sztuk! Oryginalne wydanie pod tytułem "The haunted earth" pochodzi z roku 1973 i zostało wydane przez "Lancer Books".

Książka jest unikatowa ze względu na mały nakład oraz bardzo cenna, jako że jest najstarszą i zarazem pierwszą książką autora, którą wydano w Polsce. Elementy te sprawiają, że jest trudno dostępna, a jej nabycie graniczy z wielkim szczęściem.

Powieść "Zwiadowca piekieł" charakteryzuje się niezwykłą odmiennością w stosunku do pozostałych książek pisarza. Autor położył duży nacisk na fantastykę, więc nie znajdziemy tutaj elementów thrillera ani horroru, a już na pewno nie zdoła nas przestraszyć jak inne, późniejsze pozycje tego autora. Czytając książkę można zauważyć, że Koontz dopiero szlifował swoje umiejętności...

Bratis | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Swietna książka , komediowy horror który wyleczył mnie ze strachów dzieciństwa :)
Rozmowy z NIESRA spowodowały ze mało sie nie posikałem ze śmiechu :)Polecam .

Malkontent | 2018-09-20
Przeczytana: 19 września 2018

Może dlatego że to debiut Koontza to książka nieco dziwna. Niby śmiesznie, ale czegoś brakuje. Spodziewałem się czegoś innego.

Rafał Rabiej | 2014-01-27

Absolutnie zaskoczył mnie ten tytuł. :)

VertiserPulia | 2019-04-19
Feniks | 2019-03-04