Zwiadowca piekieł

Wydawnictwo: SFAN-Club
The Haunted Earth
horror
hunter

"Zwiadowca piekieł" to pierwsza książka Koontza, która ukazała się na rynku polskim - dzięki Klubowi Fantastyki SFAN. Pozycja ta została wydana do użytku wewnątrzklubowego w roku 1986. Na uwagę zasługuje fakt, że wydano ją w bardzo małym nakładzie stu sztuk! Oryginalne wydanie pod tytułem "The Haunted Earth" pochodzi z roku 1973 i zostało wydane przez "Lancer Books". Książka jest unikatowa ze względu na mały nakład oraz bardzo cenna, jako że jest najstarszą i zarazem jedną z wczesnych autora...

Sławomir | 2018-03-31
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2018

Całkiem zabawne. Może nie zapadające w pamięć ale rozrywka niewątpliwa. Czytało się fajnie. W sumie autor nawet mnie zaskoczył humorem. Na ogół to ponurak straszny:)

Mediterranean Mariner | 2011-11-07
Przeczytana: 10 stycznia 2010

"Zwiadowca piekieł" to pierwsza książka Koontza, która ukazała się na rynku polskim - dzięki wydawnictwu "Świat Fantasy". Pozycja ta została wydana do użytku wewnątrzklubowego w roku 1986. Na uwagę zasługuje fakt, że wydano ją w bardzo małym nakładzie stu sztuk! Oryginalne wydanie pod tytułem "The haunted earth" pochodzi z roku 1973 i zostało wydane przez "Lancer Books".

Książka jest unikatowa ze względu na mały nakład oraz bardzo cenna, jako że jest najstarszą i zarazem pierwszą książką autora, którą wydano w Polsce. Elementy te sprawiają, że jest trudno dostępna, a jej nabycie graniczy z wielkim szczęściem.

Powieść "Zwiadowca piekieł" charakteryzuje się niezwykłą odmiennością w stosunku do pozostałych książek pisarza. Autor położył duży nacisk na fantastykę, więc nie znajdziemy tutaj elementów thrillera ani horroru, a już na pewno nie zdoła nas przestraszyć jak inne, późniejsze pozycje tego autora. Czytając książkę można zauważyć, że Koontz dopiero szlifował swoje umiejętności...

Bratis | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Swietna książka , komediowy horror który wyleczył mnie ze strachów dzieciństwa :)
Rozmowy z NIESRA spowodowały ze mało sie nie posikałem ze śmiechu :)Polecam .

Rafał Rabiej | 2014-01-27

Absolutnie zaskoczył mnie ten tytuł. :)

vonderer | 2018-04-01
henrykwolkan | 2017-12-15