Julia

83-7120-055-2
horror, julia, groza
horror
Jarek W

... sprawi, że przejdą ci ciarki po plecach. Czu to mąż Julii chce doprowadzić ją do obłędu, czy tez może rzeczywiście straszy ją widmo bezwstydnej, złośliwej dziewczynki, które zagnieździło się w ekskluzywnym, londyńskim domu? Atmosfera grozy narasta aż do przerażającego apogeum. Prawdę każdy musi poznać sam, ale uwaga - koszmary mogą cię dręczyć jeszcze przez długie miesiące. Powieść...

Atmosfera grozy narasta aż do przerażającego apogeum. Prawdę każdy musi poznać sam, ale uwaga - koszmary mogą cię dręczyć jeszcze przez długie miesiące. Powieść porównywana z Egzorcystą i Dzieckiem Rosemary. [opis z okładki]

źródło opisu: okładka

astaldohil | 2014-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Klimatyczne "ghost story" z nad wyraz pobudzającą wyobraźnie narracją, ale dość sztampową fabułą i niezwykle rozczarowującym finałem. Poza tytułową "Julią", masa bohaterów wydaje mi się niesamowicie irytująca, nosząca w sobie jakieś nieuzasadnione pretensje do głównej bohaterki, tudzież snująca się bez celu po kartach tej powieści. Niektóre wątki znajdują tu dość dziwaczne zakończenie, przy czym większości z nich nie spina satysfakcjonująca puenta.

Jednak, mimo wszystko jest to dobry horror, z kilkoma naprawdę przyprawiającymi o ciarki momentami. Nic odkrywczego, nic szczególnie zaskakującego. Po prostu, klasyczna, choć chwilami niepokojąca, opowieść o duchach.

Matylda Saresta | 2015-10-02

Mroczna strona powieści... Nieznana, ale warta poznania:-) Polecam!

Morgana1976 | 2012-11-06

2003