Hitler

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Buchmann

Seria "wielkie biografie" prezentuje postacie, których nazwiska na stałe zapisały się w historii i których losy - zarówno życie prywatne, jak i zawodowe - niewątpliwie warto sobie przybliżyć. Adolf Hitler swą działalnością odcisnął krwawe piętno na historii XX wieku. To jeden z największych zbrodniarzy w dziejach naszego świata, który przyczynił się do śmierci milionów istnień ludzkich. Mimo...

Adolf Hitler swą działalnością odcisnął krwawe piętno na historii XX wieku. To jeden z największych zbrodniarzy w dziejach naszego świata, który przyczynił się do śmierci milionów istnień ludzkich. Mimo to warto przypominać jego czyny i krwawą działalność, aby dzisiejsze pokolenia nie popełniły błędów, które były udziałem ich przodków.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Adrian | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Książka, która jest nie tylko typową biografią, ale również skrótem najważniejszych z perspektywy niemieckiej wydarzeń i bitew II WŚ. Czyta się szybko, znalazłem w niej kilka informacji na temat Wodza III Rzeszy, których do tej pory nie znałem.

odoaker | 2010-12-24
Na półkach: Führer, Przeczytane
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Pani Katarzyna Fiołka spisała biografie dwóch bardzo ważnych postaci pierwszej połowy dwudziestego wieku: Józefa Piłsudskiego i Adolfa Hitlera.
Dzisiaj zakończyłem biografię drugiej postaci.
Książka jest stosunkowo cienka, łącznie z kalendarium liczy 138 stron.
Nie jest to wyczerpująca biografia tej postaci, jednakże jeżeli ktoś się nią interesuje chciałby sobie przybliżyć jej losy to może to uczynić w dwa dni.
Książkę czyta się dobrze, autorka czasami rozpisuje się na tematy historyczne, drugowojenne, co może drażnić lub osobom mniej wtajemniczonym przybliżyć daty i wydarzenia.
Jest w tekście parę drobnych błędów jak nagle "Alios" zamiast "Alois" a także hitleryzm parę razy, dosłownie można policzyć na palcach jednej ręki, został nazwany mianem faszyzmu.
Moim zdaniem książka jest warta swojej ceny i uwagi.
Na swoje możliwości faktycznie ogólnie przybliża życie Adolfa Hitlera.

Niebieskieoprawki | 2016-03-21

Gdybym mogła, ocena byłaby poniżej zera. Piszę to jako historyk z zamiłowaniem do historii XX wieku. Chciałabym napisać, że książka jest odpowiednia dla osób, które nigdy nie miały styczności z tematyką III Rzeszy, jednak jest wiele lepszych książek naukowych, które zrozumie nawet laik.

Klaudia | 2016-07-11
Przeczytana: lipiec 2016

Zabrakło mi parę rzeczy w tej pozycji.Ponadto biografia Hitlera przypomina stylem notkę z Wikipedii, ale przeczytać nie zaszkodzi.

paulus76 | 2014-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam

Niestety, książeczka sprawia wrażenie obszernego wypracowania napisanego przez gimnazjalistę.

skalorek | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Książka to jakby rozszerzenie informacji z wikipedii.

Luukas Luoma | 2015-07-14

Zero o powstaniu warszawskim :(

Bardzo dokładna i rzetelna wielka biografia.
Tak jak w przypadku naczelnika Piłsudskiego tak i tutaj brakuje mi informacji i zachowaniu Adolfa w przypadku wybuchu powstania i ogólnego pomysłu na obozy koncentracyjne [Oświęcim nie był jedyny].

Polecam.

Marcin Palusiński | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Niestety książka odbiega od biografii jaką chciałem przeczytać. Jest to bardziej podręcznik do historii w którym i tak opisano wszystko bardzo ogólnie. Raptem może 1/4 tej książki to typowe wiadomości o Hitlerze - same podstawowe wiadomości.

książek: 2023
Agata | 2011-01-11
Na półkach: Mam, Przeczytane

Postać Adolfa Hitlera zawsze mnie pasjonowała. W telegraficznym skrócie uporządkowałam swoją wiedzę na jego temat dzięki tej książce. Polecam.

marta_zaplocka35a | 2015-09-26
Przeczytana: 20 września 2015

Jezeli szukamy ksiazki o Adolfie Hitlerze, która ma być powierzchownym opisem jego życia to dobrze trafiliśmy.