Hitler

Buchmann
2010-01-01
2010-01-01
biografia XX wiek II wojna światowa zbrodnie

Autorka powinna najpierw zapoznać się z gatunkiem literackim, jakim jest biografia (czym się charakteryzuje, co się w niej powinno znaleźć),potem zaś zebrać wartościowy materiał i dopiero zacząć pisać. Bo widać, że nie ma ona pojęcia o pisaniu biografii.

Zbieranina informacji, które można znaleźć w książkach do historii, biografią nie jest. Przytaczanie dat bitew, tego, kto zwyciężył i co się stało później - biografią nie jest. Opowieści o innych (nie zaś bohaterach biografii) - biografią nie jest. A ta, pożal się boże, biografia - to ogromna strata czasu. O Hitlerze nie dowiadujemy się właściwie nic. Większość już była na lekcjach historii. Jak ktoś brał udział w olimpiadzie albo zdawał na maturze historię rozszerzoną, to nawet i bym powiedziała, że może mieć wiedzę szerszą niż to, co jest w tej beznadziejnej książce. O rodzinie Hitlera, jego dzieciństwie, szkołach, wczesnej młodości - tyle, co kot napłakał. Rozumiem, że takie informacje może być ciężko znaleźć - ale wtedy nie zaczyna się pisać biografii.

Liczyłam, że dowiem się czegoś o Hitlerze. Skąd u niego taka nienawiść do Żydów? Skąd to dążenie do władzy? Jak właściwie do niej dotarł? (Książka o tym mówi niewiele, podaje kilka dat, ale jak to wszystko było możliwe - no, cóż, autorka chyba sama nie ma pojęcia, a książkę napisać się uparła).

Czytałam kilka biografii. I każda była fantastyczna. Ta o Hitlerze - jest jedną z najgorszych książek, przez jakie w moim życiu miałam nieprzyjemność przebrnąć. Zdecydowane NIE polecam.

Interesuję się czasami II wojny światowej i oczywiście osoby ,która ją zaczęła ,czyli samego Hitlera.Książka dobra ,można się dowiedzieć fakty z życia Adolfa ,jak i inne ciekawostki.

Biografia napisana bardzo dobrze, szybko się czyta,tylko jakoś nie mogę przełamać się do bohatera... chociaż z pewnością był wyjątkowym człowiekiem. Książkę otrzymałam w prezencie i jakoś wypadało ją przeczytać...

Krótka biografia wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera.

Książka dobra dla osób, które chcą uzyskać podstawowe informacje o Fuhrerze.

Przy pozycjach Tolanda, Kershawa, czy Longericha książka wypada bardzo słabo, ale też jej objętość jest jednak całkiem inna, zdecydowanie mniejsza.

Krótka biografia wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera.

Książka dobra dla osób, które chcą uzyskać podstawowe informacje o Fuhrerze.

Dla mnie wiadomości zawarte w owej książce są zadowalające. Chronologicznie, czytelnie i w sposób jasny przedstawione fakty ukazują życie od narodzin poprzez młodość, ścieżkę polityczną oraz schyłek władzy, aż po śmierć.

Czego tak naprawdę szukałem w tej książce? Byłem bardzo ciekaw dlaczego taki przeciętny, niezbyt wykształcony, zamknięty i nielubiany w swym towarzystwie TYP zawładnął Niemcami, a później pół Europą. I dlaczego tak bardzo nienawidził Żydów?
W dużej mierze znalazłem odpowiedzi.

Styl pisania i przedstawienie Hitlera dla potencjalnego czytelnika jest prosty i zrozumiały. I tego właśnie szukałem.

Podstawowe informacje, dla osoby, która nie posiada wiedzy, a chcę ją zdobyć, polecam, wszystko w pigułce, koneser niestety nie znajdzie tutaj żadnych smaczków, nic, co go zaskoczy.

Biografia o Hitlerze z serii tych, które nadają się idealnie jako przypomnienie bądź podsumowanie. Mało ciekawostek, dużo podstawowych informacji. Nic specjalnego, nie ma nad czym się rozpisywać. Chcesz sobie coś przypomnieć bądź przybliżyć sylwetkę Adolfa - przeczytaj. Szukasz czegoś bardziej ambitnego - omijaj szerokim łukiem.

Książka może nie jest za bardzo szczegółowa, ale są zawarte w niej ciekawe fakty. Polecam.

Zabrakło mi parę rzeczy w tej pozycji.Ponadto biografia Hitlera przypomina stylem notkę z Wikipedii, ale przeczytać nie zaszkodzi.

Książka to jakby rozszerzenie informacji z wikipedii.

Książka to jakby rozszerzenie informacji z wikipedii.

• Biografie
  • Wojenne