Profile wieku

Wydawnictwo: Politeja
83-7227-563-7
Krzysiek W

Przełom tysiącleci to czas podsumowań i pytań. Wiek XX przyniósł oszałamiający rozwój technicznych możliwości człowieka i niebywały postęp nauki. Nie uwolniło to ludzkości od wątpliwości, obaw, niepokojów, Bronisław Wildstein rozmawiał o głównych problemach dzisiejszego świata z kilkunastu najwybitniejszymi myślicielami naszych czasów, z ludźmi, których tezy zyskiwały ostatnimi laty międzynarodowy rozgłos, budziły aplauz, sprzeciwy i spory. Plonem tych rozmów jest książka, którą mają Państwo przed sobą. Są w niej ważne pytania i niebanalne odpowiedzi. Nie ma w niej ani intelektualnego zadufania ani jednomyślności. Jest niespokojna praca myśli, szukającej dla świata nowych dróg.

peccator | 2016-07-06
Przeczytana: 2009 rok