Zbombardowani

Blasted
Sirocco

źródło okładki: http://merlin.pl/

Kaliber48 | 2018-01-20

Chore klimaty, chorej wyobraźni. Nie przemawia do mnie kloaczna fizjologia, patologiczny seks oraz sadyzm prezentowany w tej książce (sztuce). Zdecydowanie nie kupuję epatowania czytelnika (widza teatralnego) kanibalizmem - tutaj przedstawionym wyjątkowo okrutnie i dojmująco. Traktuję je wszystkie jako tanie chwyty autorki mające na celu wyłącznie szokowanie potencjalnych cztelników (widzów). Porażająca lektura. I nie potrafię doszukać się tego wszystkiego o czym piszą moi wielce Szanowni znajomi i obserwowani. Inne doświadczenie? Inna wrażliwość? Sarah Kane umieszczam w mojej bibliotece na półce obok Jelinek i Palahniuka.

marlen | 2012-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: listopad 2012

"Zbombardowani" to utwór teatralny, którego autorką jest Sarah Kane. Jest to jedna z pozycji niewielkich objętościowo, ale ważnych treściowo. Tekst kontrowersyjny, traktujący o przemocy we współczesnym świecie oraz o przetrwaniu w brutalnej rzeczywistości, którą targają wojny. Warty poświęcenia godziny i przeczytania.

Morbius | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sarah Kane, muszę napisać, że było to spotkanie udane. Historia zaczyna się niewinnie, by z czasem przekształcić się w absurd, groteskę oraz makabreskę.

Kane w swoim dramacie ukazuje dwa oblicza człowieka, wszak każdy z nas ma dwie strony, jedna z nich jest układna, a druga drapieżna. Zresztą w jednej z ostatnich scen główny bohater manuskryptu zwraca się do swojej byłej kochanki, że oddawanie siebie za pieniądze nie jest w jej stylu, na co ona kwituje, że jest głodna, co z kolei prowadzi nas do konkluzji, że nie znamy do końca drugiego człowieka, mimo iż byliśmy z nim w stałym związku, zawsze nas czymś zaskoczy o co nie podejrzewalibyśmy go za nic w świecie.

Sam Markiz de Sade nie powstydziłby się tej sztuki. Mroczna i ponura historia napisana jest wulgarnym językiem, jednak nie jest pozbawiona symbolizmu. W utworze poruszone są takie tematy jak strach przed śmiercią, przemijanie, gwałt, brutalność, skrajny sadyzm, okropieństwa i...

| 2018-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2018

Sarah Kane nie pieści się z widzem, tylko wali in-yer-face. Nie dla fanów Królewny Śnieżki na deskach teatru. To nie jest sztuka dla każdego.

Degradacja i degeneracja ludzkiej istoty, całkowity rozkład emocjonalny. Wojna jako przykład śmierci duchowej człowieka zanim jeszcze nastąpi śmierć fizyczna.

| 2012-05-16

Po Teksty kontrowersyjnej pisarki Sary Kane mogą sięgać chyba tylko ludzie o dość mocnych nerwach... A i tym nie polecam czytać ich przed snem :).

TZ241 | 2014-07-17
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Warto przeczytać. W swojej klasie na pewno rzecz ciekawa. Szczególnie końcowe, rwane fragmenty opisujące totalną degrengoladę bohaterów robią spore wrażenie.

martaszkola | 2012-07-28

Mistrzostwo