Zbombardowani

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dramaturgia Współczesna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Literacki
Blasted
83-86646-30-6
Sirocco

źródło okładki: http://merlin.pl/

marlen | 2012-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: listopad 2012

"Zbombardowani" to utwór teatralny, którego autorką jest Sarah Kane. Jest to jedna z pozycji niewielkich objętościowo, ale ważnych treściowo. Tekst kontrowersyjny, traktujący o przemocy we współczesnym świecie oraz o przetrwaniu w brutalnej rzeczywistości, którą targają wojny. Warty poświęcenia godziny i przeczytania.

Degradacja i degeneracja ludzkiej istoty, całkowity rozkład emocjonalny. Wojna jako przykład śmierci duchowej człowieka zanim jeszcze nastąpi śmierć fizyczna.

TZ241 | 2014-07-17
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Warto przeczytać. W swojej klasie na pewno rzecz ciekawa. Szczególnie końcowe, rwane fragmenty opisujące totalną degrengoladę bohaterów robią spore wrażenie.

| 2012-05-16

Po Teksty kontrowersyjnej pisarki Sary Kane mogą sięgać chyba tylko ludzie o dość mocnych nerwach... A i tym nie polecam czytać ich przed snem :).

martaszkola | 2012-07-28

Mistrzostwo