ROZWIŃ ZWIŃ

15 min.
Krzysztof Warlikowski, Jacek Poniedziałek
dramat teatr

więcej Więcej

Nie wiem, co mam o tym napisać. Właściwie najłatwiejszy w interpretacji jest wątek Carla i Roda. Miłość silniejsza niż śmierć itd. Rod ma ładną kwestię o śmierci, raczej nie odkrywczą i streszczającą się w zdaniu „lepiej byśmy stojąc umierali, niż mamy klęcząc na kolanach żyć” i jakby nie było zwycięża moralnie. Rzuca się w oczy wymienianie kwestii między postaciami, jakby...

Sama nie wiem, co mam o tym myśleć...
Rozumiem, ale nie wiem dlaczego tak.
Czuję, ale chyba nieodpowiednio.
Rozdarta na kawałki zastanawiam się.

2009

Przeczytałem i odrzuciło mnie. Nie zrozumiałem przekazu, nie wyłowiłem idei utworu. Czuję, że raczej się to nie stanie.
By dopełnić wizję, zatrzymać co nieco w sobie, by treść nie ulotniła się niby obłok, zajrzałem w internetowe opracowania. Co to dało? Utwierdziłem się jedynie w przekonaniu, że dramat ten to wypaczona wizja (anty)świata psychicznie chorej dramatopisarki,...

Jak zwykle zostałam poruszona do żywego, wręcz czułam ból i smutek.
Mocna - jak to Kane.

Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to to, że życie Sary Kane musiało być straszne, skoro zdołała wykreować takie piekło.

Rozumiem emocje i uczucia wyrażone w śmierci, pogardzie, szaleństwie, kawałkach kończyn i ich kikutach. Czuję fantomowy ból w klatce piersiowej. R o z u m i e m.

Dramatów Kane nie ośmielam się recenzować.

Człowiek jako Istota, która walczy o swoją godność.

• Dramat
  • Chcę w prezencie