25 wielkich idei. Nauka, która zmienia nasz świat

25 Big Ideas by Robert Matthews
978-83-60206911
nauka, przyroda, wszechświat
MarcinDl

Od Wielkiego Wybuchu do teorii wszystkiego przez samolubny gen i zboża modyfikowane genetycznie wielokrotnie nagradzany popularyzator nauki Robert Matthews odsłania tajniki dwudziestu pięciu najbardziej rewolucyjnych idei nauki XXI wieku. Opisuje zadziwiające informacje na temat funkcjonowania przyrody, jakie uzyskujemy dzięki tym koncepcjom, a także zgłębia się w losy ludzi, którzy je odkrywali i formułowali. W rezultacie powstaje precyzyjny przewodnik po awangardzie nauki i dostarczanych przez nią wiadomościach o Wszechświecie i naszym w nim miejscu. Każdy rozdział niniejszej książki, powstałej dzięki współpracy z czasopismem BBC Focus, przedstawia wspaniale przystępne podsumowanie danej idei, wraz z kalendarium związanych z nią wydarzeń, słowniczkiem terminologii i krótkim streszczeniem.

Pelart | 2012-08-17
Chaoticreader | 2016-11-23