Łatwe odpowiedzi na trudne pytania

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Questions & Answers
83-89314-11-8
kamk

Robert Matthews i Nick Smith studiowali razem na uniwersytecie w Oxfordzie w początkach lat 80. XX wieku. Robert został fizykiem na Aston University oraz konsultantem naukowym magazynu "Focus". Jego najlepiej znane odkrycie to wyjaśnienie, dlaczego kanapka zawsze spada posmarowana stroną, za które otrzymał w 1996 roku nagrodę Ig Nobel. Nick zaś został najdłużej pracującym redaktorem w redakcji "Focusa". Zdobył kilka nagród dziennikarskich, a obecnie pisze książkę o kubańskich cygarach.

[Klub dla Ciebie, 2003]

Lettore | 2013-12-09

Myślę, że ta książka jest wręcz idealna dla osób, które zadają dużo pytań. Można się z niej bardzo dużo dowiedzieć i nauczyć. "Łatwe odpowiedzi na trudne pytania" jest podzielone na kilka działów, dzięki którym łatwiej znaleźć odpowiedź na dane pytanie.

Beata | 2012-10-13
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo fajna książka. Niektóre odpowiedzi naprawdę zadziwiją ; ) Przy tym,że jest to książka naukowa czyta ja się łatwo ; ) Osobiście ją serdecznie polecam ....

Ervisha | 2015-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Książkę od kilkunastu lat posiadam w swojej domowej biblioteczce. Bardzo ją lubiłam i nadal lubię, ponieważ na prawdę można dowiedzieć się z niej wielu interesujących a czasem i zaskakujących faktów. Niektóre pytania, które w niej znajdziecie potrafią zaskoczyć niejednego dorosłego :) Książka na pewno zainteresuje każde dziecko, które stawia przeróżne pytania chcąc poznać tajemnice otaczającego je świata.

Sama książka jest solidnie wykonana, obita w grubą obudowę oraz wydrukowana na wysokiej jakości papierze.

DakuroA | 2015-12-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Czy byłoby to dziwne, gdybym powiedział, że jest to jedna z moich ulubionych książek, jeżeli nie ulubiona? Jest niezwykle ciekawa, a jeżeli jest się ciekawym świata młodym pseudonaukowcem - tak jak ja - wciąga niesamowicie.

Paweł Kapuśniak | 2016-05-07

Świetna książka. Czytałem ją jeszcze jako nastolatek i polecam ją każdemu kto lubi ciekawostki.

jolajka | 2011-04-07

wspaniała książka, kiedy ma się dziecko które zadaje pytania" nie z tego świata"

carefree | 2014-02-22

Spodziewałam się ciekawszych odpowiedzi,
fajna książka na nudny wieczór :)

ŚliwkowaPanna | 2010-07-13

zaskakuję odpowiedzi na częste pytania!

gakuko | 2012-03-14
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Ciekawa i łatwa w czytaniu książka.

Sławomir | 2012-03-30

Ciekawostki które miło się czyta.