83-60335-55-9
religia
violino

Pasjonująca rozmowa Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim wprowadza nas w świat Biblii i jej tajemnic oraz w samo sedno relacji chrześcijańsko-judaistycznych. Przez pryzmat drogi życiowej katolickiego kapłana, a zarazem wybitnego naukowca, uczestniczymy w wielkiej przygodzie duchowej i intelektualnej: poznajemy meandry współczesnej biblistyki, obcujemy z realiami Ziemi Świętej, zagłębiamy się w fascynujący świat biblijnego Izraela i starożytnej interpretacji Pisma Świętego oraz staramy się zrozumieć późniejsze dzieje judaizmu i chrześcijaństwa.

mts | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Pierwsza część wywiadu rzeki z księdzem profesorem Chrostowskim dostarcza nam bezcennej wiedzy na temat powstawania Starego Testamentu, wpływu dziejów starożytnego Izraela i Żydów na Biblię. Książka wprowadza nas w świat judaizmu przedchrześcijańskiego i świetnie tłumaczy różnice między współczesnym judaizmem a chrześcijaństwem. Chrostowski rzuca światło na kwestię kształtowania się judaizmu rabinicznego w pierwszych wiekach po Chrystusie. Te fundamenty są świetną bazą do dyskusji na tematy chrześcijańsko- i polsko-żydowskie, gdy często zapominamy o podstawach. Profesor merytorycznie tłumaczy różnice między dwiema religiami o jednym pniu, nie zapomina o fundamentalnych różnicach pomiędzy nimi. Oprócz tego z książki wiele dowiadujemy się o życiu Chrostowskiego i jego drodze naukowej.

"Bóg, Biblia, Mesjasz" to książka na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, nie jest to książka pop-katolicka, a publikacja przy której warto robić notatki, bo ksiądz profesor jest wybitnym znawcą...

Mateusz | 2015-05-24
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Ks.Chrostowski to uznana marka.Uwielbiam słuchać jego wykładów,czytać książki.Zrozumiały język,umiejętność zainteresowania czytelnika czy słuchacza.Najwyższa półka.

Bożena | 2016-05-15
talkenberg | 2016-03-28